Plaukimo pamokos vaikams su klausos negalia

Mokėjimas plaukti – gyvybiškai svarbus įgūdis, kuris yra būtinas kiekvienam žmogui. Plaukimas – vienintelė fizinės veiklos forma, tuo pat metu stiprinanti ir atpalaiduojanti organizmą. Plaukiant atsipalaiduoja raumenys, mažiau apkraunamas stuburas, tai sumažina nuovargį, nugaros skausmus, laikysenos pokyčius ir žymiai pagerina savijautą.

Tam, kad kurti ir neprigirdintys vaikai galėtų išmokti plaukti, bendrija PAGAVA kartu su MB “Moku plaukti” 2024 metais pradėjo organizuoti plaukimo pamokas. Siekiant atliepti vaikų su klausos negalia poreikius, pamokos vyksta mažesnėje grupėje. Kievienam vaikui skiriama daugiau dėmesio, o sklandžiai komunikacijai užtikrinti pamokose dalyvauja gestų kalbos vertėjas.

Pirmojo užsiėmimo metu vaikai ir tėveliai buvo supažindinti su baseino tvarkos taisyklėmis, tuomet plaukimo trenerė vaikams pravedė saugaus elgesio vandenyje ABC ir tik tada buvo leidžiama lipti į baseiną. Vaikai paklusniai vykdė trenerės nurodymus, elgėsi drąsiai, bet atsargiai!

Veikla organizuojama bendrijai PAGAVA įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės Sporto ir sveikatingumo skyriaus finansuojamą 2024 m. projektą „Būkime sveiki“.