Kūrybinės graffiti dirbtuvės

Dalyvavimas kultūrinėje ir meninėje veikloje skatina asmeninį augimą, skatina asmenis tyrinėti savo kūrybiškumą, reikšti emocijas ir kurti naujas perspektyvas. Įsitraukimas į kultūrinę ir meninę veiklą taip pat gali paskatinti įgyti naujų įgūdžių, kurie gali būti vertingi įvairiais gyvenimo aspektais. Tai ypač aktualu kurtiesiems ir neprigirdintiems jaunuoliams, kurie dėl negalios specifikos negauna daug informacijos, kurią įprastai jaunimas žino iš bendro išsilavinimo, išgirsta aplinkoje, žiniasklaidoje. Jaunimo įtraukimas į kultūrinį gyvenimą yra svarbus jų asmeniniam tobulėjimui, kultūros puoselėjimui.

Bendrija PAGAVA 2024 m. įgyvendins Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą kultūros rėmimo programos projektą „AUG(in)U kultūra/-ą“, kurio metu bus organizuojamos „Kūrybinės graffiti dirbtuvės” jaunimui su klausos negalia.

Jaunuoliai sustiprins savo kultūrines žinias, bendradarbiavimo ir pasitikėjimo savimi įgūdžius edukacinių kultūros pažinimo dirbtuvių metu, o tada tęs 4-ių graffiti kūrybinių dirbtuvių ciklą su profesionaliu gatvės meno atstovu-menininku. Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro teritorijoje esantį šlaitą remianti betoninė siena taps meno kūrinio pagrindu.

Graffiti kūrybinės dirbtuvės jaunimui tai puiki galimybė skatinti kūrybinį potencialą, kūrybiškumą ir meninius įgūdžius. Kūrybinių dirbtuvių metu bus sukurtas bendras produktas – graffiti piešinys. Dalyvių diskusijų metu bus išgryninta kūrinio tema, kurią jie norėtų perteikti plačiai visuomenei. Graffiti kūrybinės dirbtuvės tai ne tik puiki proga išreikšti jaunųjų menininkų kūrybinį potencialą, bet ir skatinti jų socialinę atsakomybę ir supratimą apie meną bei kultūrą.