Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuojamas projektas „Norime būti sveiki“

Projekto tikslas – įtraukiant į aktyvaus laisvalaikio veiklas, stiprinti klausos sutrikimą turinčių vaikų, jaunimo ir šeimos narių sveikatą, vykdant alkoholio vartojimo prevenciją, supažindinant su vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimu ir padariniais.

Ankstyvoji alkoholio vartojimo prevencija bus vykdoma organizuojant aktyvias veiklas kurtiesiems ir neprigirdintiems vaikams bei jų broliams ir seserims vasaros stovyklos „Pagaviukas“ metu. Įgyvendinant projektą taip pat organizuosime Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, stovyklą „Bėgant iš tylos pasaulio…“, kurios metu bus vykdoma alkoholio vartojimo prevencija į aktyvias veiklas įtraukiant visus šeimos narius. Organizuosime mokomuosius informacinius sveikatinimo renginius kurtiesiems ir neprigirdintiems jaunuoliams bei suaugusiems šeimos nariams, kurių metu dalyviai bus supažindinti su vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimo požymiais, pagrindinėmis atsiradimo priežastimis, pasekmėmis ir būdais kaip to išvengti.

Projekto įgyvendinimo dėka, kurtieji ir neprigirdintys vaikai, jaunuoliai bei jų šeimos nariai sužinos daug naudingos informacijos apie nepageidaujamus alkoholio vartojimo padarinius, sustiprės jų sąmoningumas, sumažės potraukis išbandyti ir vartoti alkoholinius gėrimus. Kurtieji jaunuoliai bei suaugę šeimos nariai sustiprins atsakomybės įgūdžius, įgis informacijos apie šeimos planavimą, mokysis atpažinti kada vaikams, paaugliams reikalinga pagalba susijusi su alkoholio vartojimu, priklausomybe, ankstyvu, neplanuotu nėštumu. Projekto dalyviai išmoks aktyviai, įdomiai leisti laisvalaikį su šeimos nariais, nevartojant kvaišalų. Projekto veiklos bus viešinamos žiniasklaidoje todėl pasieks platų visuomenės ratą.