„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

Mokymai šeimoms ir savaitgalio mokykla kurtiems ir neprigirdintiems vaikams

Rugsėjo 23-24 dienomis bendrijos PAGAVA šeimos vėl rinkosi į pamėgtą sodybą “Dzūkijos perlas”.

Kurtiems ir neprigirdintiems vaikams, besimokantiems ar besiruošiantiems mokytis bendrojo ugdymo įstaigose, buvo organizuojama savaitgalio mokykla, kurios metu stiprinamas vaikų psichologinis imunitetas. VšĮ „Filsoma“ komanda buvo paruošusi suteikti puikią programą. Vaikai praktinių užsiėmimų pagalba nagrinėjo emocijų temą – mokėsi jas reikšti piešdami, išjausti, paleisti, žaidė lavinamuosius žaidimus, mokėsi nusistatyti ribas, ieškojo sprendimų kylantiems iššūkiams.

Tuo tarpu tėveliai mokėsi ir stiprino psichologinį atsparumą su lektore Lidja Laurinčiukiene. Daug dėmesio buvo skiriama emocinei saviugdai, buvo kalbama, kaip išsiugdyti gebėjimą pozityviai mąstyti, kuris padeda pasiekti sėkmę, pagerinti tarpusavio santykius, suteikia vidinę ramybę. Visa tai turi įtakos ne tik psichinei, bet ir fizinei asmens ir šeimos sveikatai. Klausos negalia dėl riboto bendravimo ir informacijos prieinamumo labai skiriasi nuo kitų negalios grupių, todėl tėvams reikia ne tik specifinių žinių, bet ir emocinio palaikymo. Šmaikštūs lektorės posakiai bei vaizdingi pavyzdžiai didelį naudingos informacijos srautą pavertė į lengvai prieinamą, ir tos dvi dienos prabėgo labai greitai. Po mokymų susirinkusieji nuoširdžiai dėkojo lektorei už naudingą informaciją bei paskleistą pozityvią energiją.

Mokymai organizuojami bendrijai PAGAVA įgyvendinant EEE finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamą projektą „Dėl kurčių vaikų ateities“ K2-O4-PK-V-052 (projektas yra Aktyvių piliečių fondo dalis) ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos „Nevyriausybinių organizacijų, dirbančių šeimos gerovės srityje, veiklos projektų atrankos organizavimo 2023 metais“ konkurso finansuotą projektą „Kurčio vaiko šeima“.