„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

VAIKŲ VASAROS STOVYKLA „PAGAVIUKAS“ 2023 (I pamaina)

Liepos 2-9 dienomis sodyboje „Dzūkijos perlas“ vyko laukiamiausias bendrijos PAGAVA vaikų vasaros renginys – stovykla „Pagaviukas“ . Į stovyklą susirinko net 70 dalyvių iš visos Lietuvos! Džiaugiamės tokia dalyvių gausa.

Pirmąją stovyklos dieną įsikūrėme, susipažinome su stovyklos taisyklėmis ir teritorija. Žaidėme susipažinimo žaidimus ir mėgavomės maudynėmis.

Antrąją stovyklos dieną surengėme iškilmingą vaikų vasaros poilsio stovyklos „Pagaviukas“ atidarymą – pasiskirstėme būriais, vaikai pasiruošė puikius prisistatymus, sugalvojo kūrybiškus pavadinimus, sukūrė įspūdingas vėliavas ir komandų šūkius. Po stovyklos atidarymo vaikų būriai dalyvavo komandinėje rungtyje – virvės traukimo varžybose. Visą dieną mėgavomės šiltu oru. Vakare leidome didelius muilo burbulus ir maudėmės lauko baseine.

Trečiąją stovyklos „Pagaviukas“ dieną dalyviai lavino pilietiškumo įgūdžius – ryte Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos pamokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą sau ir kitiems, Alytaus apskirties vyriausiojo policijos komisariato atstovės supažindino su naudojama įranga, pirštų antspaudų technika, policijos automobilio paslaptimis. Taip pat į stovyklą atvyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės ir Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių (Alytaus apskr.) 1-osios rinktinės atstovai. Svečiai atsivežė ir parodė vaikams karinę įrangą, surengė paskaitą apie pilietinį pasipriešinimą ir atsparumą šiuolaikinėms grėsmėms, supažindino su Lietuvos kariuomenės istorija, jos vaidmeniu užtikrinant šalies saugumą. Vaikai turėjo galimybę išbandyti atsivežtą ginkluotę ir šaudyti lankais bei šautuvais. Taip pat turėjome svečius – karate klubo „Mohikanas“ atstovus, kurie pravedė aktyvią treniruotę, supažindino su pagrindiniais karate elementais ir parodė savigynos techniką. Vakare dalyvavome žygyje, kurį mums organizavo VšĮ „Skautai neskautams“. Žygio tikslas buvo ne tik nueiti sugalvotą maršrutą, bet ir išspręsti kelyje paslėptas užduotis, parašytas Morzės abėcėle, bei surasti lobį.

Ketvirtąją stovyklos dieną vaikai patyrė dar daugiau įspūdžių! Šiandien tęsėme pilietiškumo ugdymą – svečiai iš Varėnos ir Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos papasakojo saugaus maudymosi taisykles bei pagalbos paiešką, atsitikus nelaimei. Taip pat supažindino su ugniagesių gelbėtojų transporto priemonėmis ir jų įranga. Vaikai turėjo galimybę išbandyti galingas vandens sroves. Šiandien stovykloje svečiavosi ir VšĮ „Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos“ įkūrėja Dainora. Lektorė vedė edukacinės paskaitas apie saviraiškos ugdymą ir naudojo molio terapijos metodus. Meninė veikla vaikams leidžia pačiu saugiausiu būdu išlieti ir išgyventi savo jausmus, emocijas, susikaupusį stresą. Taip vaikai patys ima geriau suprasti save, savo jausmus bei aplinkui esantį pasaulį. Užsiimant kūrybine veikla daug lengviau ir paprasčiau užmegzti ryšį su kitais, šalia tą patį darančiais nors ir visai nepažįstamais vaikais. Kai visus sieja ta pati veikla, atsipalaidavimo atmosfera, drąsos bendrauti atsiranda net ir pačiam droviausiam vaikui. Laisvu laiku gaminome „raminančius“ (anti-stress) žaislus, žaidėme kriketą, badmintoną, tinklinį, krepšinį ir kvadratą.

Liepos 6-ąją sulaukėme vasariško lietaus, tačiau tai nepakeitė mūsų planų. Dieną pradėjome kūrybinėse dirbtuvėse – gaminome trispaslves apyrankes, galvos juostas ir kitus aksesuarus. Po pietų stovykloje svečiavosi laikinų tatuiruočių meistrė ir vaikams padėjo originaliai pasiruošti. Šią dieną neapsiėjome be saldumynų – mūsų jaunieji savanoriai ruošė cukraus vatą ir dalijo ją draugams. Vakare dalyvavome lietuvių gestų kalbos pamokoje, mokėmės įvairius žodžius bei Tautišką giesmę. Taip pat nagrinėjome Lietuvos istorijos įvykius nuo Mindaugo karūnavimo iki Tautiškos giesmės tapimo Lietuvos Respublikos himnu ir dalyvavome protmūšyje. Dieną baigėme visi stiprindami pilietiškumo pagrindus, giedodami Tautišką giesmę ir minėdami Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Vakarą vainikavo diskoteka po atviru dangumi.

Šeštoji vaikų vasaros stovyklos „Pagaviukas“ diena buvo ekskursijos diena! Apsilankėme Kauno IX forto muziejuje. Vaikai dalyvavo edukacijose, apsilankė požemiuose, sužinojo apie Lietuvos istorijos patirtis, okupacijos istoriją bei pilietiškumo ir Lietuvos piliečių vienybės svarbą. Po pietų pramoginiu laivu „Nemunas“ plaukėme Kauno mariose, o po to pramogavome ir mėgavomės picomis boulingo klube „Strike house“. Vakare stovyklavietėje vyko madų pasirodymas – vaikai demonstravo išradingumą ir kūrybiškumą.

Liepos 8-ąją, priešpaskutinę stovyklos „Pagaviukas“ dieną, leidome aktyviai. Rytą pradėjome varžydamiesi lankų mūšyje. Žaidimo metu yra lavinamas komandinis darbas, reakcija, koordinacija, greitis, vikrumas ir momentinis kritinis mąstymas. Taip pat vaikai galėjo linsmai leisti laiką šokinėdami ant batuto. Po pietų, užsiėmimė balionų lankstymo veikla ir mėgavomės muilo putų jūra. Vakare linksminomės diskotekoje, skanavome zefyrus.

Stovyklos „Pagaviukas“ savaitė prabėgo žaibo greičiu. Visą savaitę smagiai ir turiningai leidome laiką edukacijose ir pramogose, vaikai susirado naujų draugų, o paskutinę stovyklos dieną surengėme jau tradicija tapusią lobio paiešką ir uždarymo šventę! Ieškodami lobio dalyviai turėjo atlikti įvairias komandines užduotis ir spręsti mįsles. Vaikai ir vadovai stovyklos uždarymo metu sušoko stovyklos šokį, kurį kruopščiai repetavome visą savaitę, ir buvo apdovanoti už visos savaitės būrio nuopelnus.

Dėkojame visiems stovyklos „Pagaviukas“ dalyviams, vadovams ir gestų kalbos vertėjoms už smagų ir prasmingą laiką kartu.

Stovyklos metu užtikrinamas nuolatinis vertimas į gestų kalbą. Stovykla dalinai finansuojama Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM, Vilniaus miesto savivaldybės, LR Krašto apsaugos ministerijos ir Bendrijos PAGAVA lėšomis.

Dėkojame rėmėjams, prisidėjusiems prie stovyklos organizavimo – UAB „Eugesta“, UAB „Naujasis Nevėžis“ ir Maisto bankui.