„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

Spektakliai vaikams su vertimu į gestų kalbą – galimybė kurtiesiems pažinti teatro pasaulį

Bendrija PAGAVA puoselėja bendruomenės tradicijas ir siekia kurčių vaikų bei jų šeimos narių įsitraukimo į kultūrinį gyvenimą. Jau daugiau nei 15 metų yra organizuojami spektakliai, pritaikyti kurtiesiems, su vertimu į gestų kalbą.

Rugsėjo 4 dieną bendrija  PAGAVA sukvietė mažuosius savo narius ir jų tėvelius į teatro vaikams „Pradžia“ spektaklį su vertimu į gestų kalbą „Saldainių lietus“. Spektaklis pasirinktas atsižvelgiant į kurtiems vaikams aktualias temas, inovatyvias režisūros idėjas, scenarijaus ir personažų originalumą. Spektaklyje pasakojama apie vaikų emocijas ir siekiama padėti jauniesiems žiūrovams jas įvardinti. Tėvams tai puiki galimybė rasti sprendimus, kaip kūrybiškai įveikti šeimoje kylančias „emocijų audras“.

Spektaklių metu aktoriai linksmai vedė žiūrovus nuotykių keliu, o gestų kalbos vertėjai perteikė ne tik aktorių žodžius, bet ir emocijas, nuotaiką, plastiškais judesiais prikaustė dėmesį.  Tikime, kad šis spektaklis patiko kiekvienam: ir mažam, ir dideliam žiūrovui bei paskatino drąsiai pažinti pasaulį, nerti į nuotykius, svajoti ir taip dar geriau pažinti save!

Spektakliai rodomi bendrijai PAGAVA įgyvendinant Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo 2022 m. projektą „Kurčio vaiko šeima“, Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros rėmimo programų projektą „Teatro renginiai kurtiesiems“ bei bendrijos PAGAVA lėšomis.