„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

MOKYMAI KURTIEMS IR NEPRIGIRDINTIEMS JAUNUOLIAMS

Šiltą vasaros savaitgalį (rugpjūčio 20-21 dienomis) bendrija PAGAVA surengė mokymus kurtiems ir neprigirdintiems jaunuoliams. Gausiai susirinkę dalyviai turėjo galimybę ne tik įgyti naujų žinių, bet ir susitikti su senai matytais draugais ar susirasti naujų.

Pirmąją mokymų dieną jaunuoliai gilino žinias apie asmeninę lyderystę – sužinojo kaip kurti gyvenimą tokį, kokio nori, mokėsi tinkamai išsikelti norimus tikslus ir susidėlioti jų siekimo planą. Taip pat sužinojo kaip nepasiduoti stresinėse situacijose, kaip jose valdyti savo emocijas ir pozityviai mąstyti. Antrąją dieną dar daugiau dėmesio skyrėme savęs pažinimui ir saviraiškai, į pagalbą pasitelkėme ir įvairias dailės technikas – kreideles, pieštukus, dažus, molį ir kt. Per kūrybą reiškėme savo jausmus bei juos analizavome.

Visų mokymų metu dalyviai buvo informuojami apie grėsmes valstybei, visuomenės perspėjimus įvykus nelaimei, evakuaciją į saugias teritorijas, galimybes slėptis kolektyvinės apsaugos statiniuose ir kaip tokiu atveju rekomenduojama planuoti veiksmus, ši, ypač svarbi, informacija pasiekė kiekvieną mokymų dalyvį, buvo užtikrinamas vertimas į lietuvių gestų kalbą.

Smagiai ir turiningai praleidome savaitgalį gamtos apsuptyje, nepraleidome galimybės pasimėgauti šiltu oru, išsimaudyti bei išmėginti savo jėgas tinklinio ir krepšinio aikštelėse.

Visų mokymų metu buvo užtikrintas vertimas į lietuvių gestų kalbą.

Mokymai organizuojami įgyvendinant Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo 2022 m. projektą „Kurčio vaiko šeima“, Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos Asociacijų ir viešųjų įstaigų veiklos programų dalinai finansuojamą projektą „Lietuvos praeitis ir ateitis: kurčiųjų piliečių ugdymas“ ir bendrijos PAGAVA lėšomis.