„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Bendrijos Pagava narių apsilankymas Šiaurės Makedonijoje!

Birželio 17-23 dienomis bendrijos Pagava nariai keliavo į Šiaurės Makedoniją.

Pirmąją dieną anksti ryte išvykę iš Lietuvos, keliavome per Lenkiją bei Slovakiją, antros dienos pavakarę pasiekėme Serbijos sostinę – Belgradą. Tai vienas iš seniausių Europos miestų, kuriame susipina daugelio amžių istorija ir kultūra, turėjome ekskursiją mieste, pamatėme miesto Rotušę, Parlamento rūmus, Respublikos aikštę, Kalemegdano parką su išlikusia tvirtove.

Trečiąją dieną pasiekėme Makedonijos sostinę Skopjė. Turėjome galimybę pamatyti įžymiausias ir labiausiai lankomas sostines vietas.

Makedonija yra slavų kultūros lopšys, garsėjantis ne tik kultūra, bet ir seniausiais ežerais Europoje. Taigi 4-ąją dieną atvykome į unikalų Makedonijos Ochrido miestą – vieną seniausių Europos gyvenviečių. Dėl savo natūralios gamtinės aplinkos ir turiningos istorijos, Ochrido miestas ir ežeras 1980m. tapo vienu iš 28 UNESCO saugomų gamtos ir kultūros paveldo objektų. Turėjome ekskursiją po miestą, aplankėme Bulgarijos karaliaus Samuilo tvirtovę, Šv. Sofijos cerkvę, pamatėme Šv. Pantelemono vienuolyną, kuris yra vienas pirmųjų slavų pasaulyje.

Penktąją dieną grožėdamiesi puikia kalnų panorama, atvykome į Matką kanjoną, kuris yra neabejotinai ryškiausias Makedonijos gamtos stebuklas. Šeštąją dieną atvykome į Szekersfehervarą. Tai senoji vengrų karalių karūnavimo ir laidojimo vieta. Aplankėme miesto Katedrą, vyskupų namus, unikalųjį serbų kvartalą bei seniausią šalyje teatrą. Paskutinę dieną keliavome namo per Čekiją bei Lenkiją, per visą išvykos laiką nuvažiavome apie 4900km. Kelionėje aktyviai leidome laiką, poilsiavome, aplankėme daug išskirtinių objektų bei parsivežėme smagių įspūdžių ir prisiminimų.