„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Mokomasis sveikatingumo renginys šeimoms, auginančioms kurčius ir neprigirdinčius vaikus

 

 

 

Spalio 20-21 dienomis Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA Varėnos rajone organizavo kurčių ir neprigirdinčių vaikų šeimų mokymus, kurie buvo skirti ugdyti sveikos gyvensenos įpročius, taip pat gilintasi į šeimos psichologijos temas. Buvo aptariama opi problema šių dienų visuomenėje – alkoholio vartojimas.

Mokymų tikslas – stiprinti klausos sutrikimų turinčių vaikų šeimų sveikatą, , ugdyti sveikos gyvensenos įpročius, buvo kalbama apie alkoholio žalą ir su alkoholio vartojimu susijusias problemas šių dienų visuomenėje.

Vienos iš mokymuose dalyvavusių mamų teigimu, šie mokymai buvo labai naudingi, suteikė galimybę susipažinti su dar nematytais tėveliais, išgirsti jų patirtį, taip pat susitikti su specialistais. Dalyviams daug teigiamų emocijų suteikė bendri pusryčiai ir pietūs gryname ore, tai buvo tikras sveikatingumo savaitgalis.

Kol tėveliai klausė paskaitų ir dalyvavo diskusijose, vaikams buvo organizuojama atskira užimtumo programa su bendrijos PAGAVA darbuotojais ir savanoriais.

Mokomasis savaitgalio renginys šeimoms, suorganizuotas bendrijai PAGAVA įgyvendinant Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamą projektą „Norime būti sveiki“ ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Kurčio vaiko šeima“ bei pasitelkus bendrijos lėšas.