„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Tarptautinis jaunimo projektas „Beauty of Difference“ Bulgarijoje

Rugsėjo 9-20 d. grupė jaunuolių iš bendrijos PAGAVA atstovavo savo šalį Lietuvą jaunimo mainuose Bulgarijoje. Čia susirinko kurtieji ir neprigirdintys jaunuoliai iš skirtingų šalių, kartu projekte dalyvavo Lietuva, Lenkija, Rumunija ir Bulgarija. Projekto įgyvendinimo vieta buvo prie pat Juodosios jūros kranto. Tačiau nepaisant saulėto oro ir paplūdimio atmosferos, jaunuoliai ne tik linksminosi ir užsiiminėjo vandens pramogomis, bet ir diskutavo apie žmogaus teises, integraciją. Kiekvienos šalies atstovai pristatė valstybės paramos sistemą neįgaliesiems, papasakojo kokias paslaugas ir paramą gauna kurtieji ir neprigirdintys asmenys kiekvienoje šalyje, jaunuoliai mokėsi kiekvienos šalies gestų kalbos pradmenų.

Daug dėmesio buvo skiriama ir kultūriniai programai. Buvo organizuojamas tarptautinis tautų vakaras, kurio metu kiekviena projekte dalyvavusi šalis pasipuošė tautiniais drabužiais, parengė pristatymą, vaišino nacionaliniais valgiais. Jaunuoliai taip pat aktyviai leido laisvalaikį – rytais buvo organizuojamos jogos treniruotės, dienos metu vandens pramogos, plaukiojimas su irklentėmis, kajakais, atlikinėjo interaktyvias užduotis, dalyvavo žygiuose.

Jaunuoliai per beveik 2 savaites gavo daug naudingos informacijos, įsigijo naujų draugų, mokėsi įvairų gestų ir šnekamųjų kalbų, išgyveno daug nuotykių. Siekiant užtikrinti pilnavertį tarpusavio bendravimą, projekte dalyvavo gestų kalbos vertėjai.

Tokių projektų dėka, jaunuoliai įgyja daugiau pasitikėjimo savimi, stiprina socialinius ir bendravimo įgūdžius. Džiaugiamės, kad bendrijos PAGAVA bendradarbiavimas su organizacijomis iš įvairių pasaulio šalių, atveria puikių galimybių kurtiesiems ir neprigirdintiems vaikams ir jaunuoliams.