„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Tarptautiniai jaunimo verslumo mokymai

Bendrija PAGAVA organizavo tarptautinius jaunimo verslumo mokymus, kuriuose dalyvavo kurtieji ir neprigirdintys jaunuoliai iš Lietuvos ir Baltarusijos. Jaunuoliai susirinko kartu mokytis, įgyti patirties, turiningai praleisti laiką. Per keletą dienų jaunuoliai įgijo teorinių žinių, mokėsi kurti savo įmones, bendradarbiauti, skaičiuoti pelną bei išlaidas, investuoti, ieškoti išeities įvairiose situacijose. Turėjo galimybę teorines žinias pritaikyti praktikoje, pateiktos praktinės užduotys pareikalavo nemažai pastangų, atsakomybės priimant sprendimus, darbo komandoje įgūdžių. Su užduotimis jaunuoliai puikiai susitvarkė, o jų metu įgijo patirties, kuri bus reikalinga ir naudinga ateityje. Taip pat vyko susitikimai su pradedančiaisiais ir patyrusiais verslininkais, kurie supažindino su savo veikla, pasidalijo patirtimi, procesais nuo verslo idėjos sukūrimo iki produkto ir pelno skaičiavimo. Jaunuoliai galėjo gyvai užduoti klausimus, diskutuoti rūpimomis temomis.

Pagrindinis dėmesys renginio metu buvo skiriamas verslumo mokymui ir skatinimui. Tačiau jaunuoliai išsinešė kur kas daugiau. Komandinis darbas tarptautinėse komandose, neformalus bendravimas, naujos pažintys – ne mažiau svarbi dalis. Bendrija PAGAVA, partneriai iš Baltarusijos bei visi mokymų dalyviai dėkoja lektoriams už originalias idėjas, įdomias užduotis ir neįkainojamą patirtį.
Tarpkultūrinė įvairiakalbė aplinka – buvo naudojama lietuvių, lietuvių gestų, rusų, baltarusių, baltarusių gestų kalbos – puikiai įveiktas iššūkis vertėjų pagalba ir dalyvių tolerancijos bei išradingumo pagalba.

Tarptautiniai jaunimo mokymai buvo organizuojami įgyvendinant Užsienio reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM ir Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo programos finansuojamus projektus bei pasitelkiant bendrijos PAGAVA lėšas.