„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Kurčių ir neprigirdinčių vaikų bei jų brolių ir seserų meninė edukacinė, savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo, sveikatinimo, pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo vasaros poilsio stovykla „Pagaviukas” 2018. Ši stovykla – tai tradicinis, bendrijos PAGAVA organizuojamas renginys, kasmet sukviečiantis klausos negalią turinčius vaikus iš visos Lietuvos

 

 

 

 

 

Birželio mėnesį daugiau nei savaitę būrys kurčių ir neprigirdinčių vaikų bei jų brolių ir seserų smagiai leido laiką Antakalnio kaime, Trakų rajone esančioje verslo ir poilsio erdvėje „Aerodream“, kurioje vyko meninė edukacinė, savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo, sveikatinimo, pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo vasaros poilsio stovykla „Pagaviukas”.

Pirmąją stovyklos dieną vaikai pasiskirstę į būrius kūrė komandos vėliavas bei prisistatymus. Stovyklos „Pagaviukas“ atidarymo šventėje apsilankė ir Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM direktorė Asta Kandratavičienė, kurios padrąsinantis žodis įkvėpė ne tik mažuosius, bet ir stovyklos vadovus bei savanorius. Kitą dieną mažieji stovyklautojai dalyvavo teatro edukacinėje programoje. Taip pat vaikai susipažino su alpinizmo įranga ir net išbandė jėgas lipdami į bokštelį.

Kiekvieną rytą buvo vedama mankšta gryname ore, renkamas tvarkingiausias kambarys, tokiu būdu vaikus mokant savarankiškumo ir atsakomybės už save bei kartu gyvenančius stovyklautojus. Kiekvieną vakarą, pasirinktinai, buvo organizuojami išmanių žaidimų, protų mūšio, titruojamų filmų kino vakarai, diskotekos.

Stovykloje vaikai visą laiką aktyviai leido laiką, išmėgino šaudymą iš olimpinio lanko, be to smagiai rungtyniavo lauke su pripūstais taikiniais. Taip pat stovyklautojai gilino ir mokslo žinias, kiekvienas galėjo išmėginti įvairius prietaisus bei turėjo galimybę pasigaminti robotukus. Neužmirštamai smagiu ir spalvingu pasirodymu stovyklautojus stebino atvykęs Burbulų dėdė.

Vaikus savo apsilankymu pradžiugino ir  Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro atstovai, surengę nepamirštamus savigynos kursus, parodę ir supažindinę vaikus su įvairiais ginklais.

Įpusėjus stovyklai, vaikams organizuota išvyka į Anykščius, kurios metu stovyklautojai Siauruko muziejuje pasivažinėjo drezina ir triračiu ant bėgių. Taip pat vaikai važinėjosi linksmaisiais kalneliais vasaros rogučių trasoje.

Stovyklavietėje dalyviai, vadovai bei savanoriai linksmai atšventė Jonines. Joninių išvakarėse vaikai, iškeliavę į žygį, mokėsi pinti gėlių vainikus bei rišti įvairiausius mazgus, o grįžę vaikai pradėjo paparčio žiedo paieškas. Taip pat poilsiautojus džiugino uždegtas Joninių laužas. Visą  stovyklavimo laikotarpį buvo vykdoma prevencinė alkoholio, rūkymo ir kitų kvaišalų vartojimo programa.

Stovyklos metu užtikrintas nuolatinis vertimas į gestų kalbą, sudarytos saugios gyvenimo sąlygos, pilnavertis dalyvavimas veiklose, saviraiškos laisvė. Vaikų užimtumas ir renginiai organizuoti atsižvelgiant į dalyvių amžių, pomėgius, gebėjimus. Stovykloje dalyvavo vaikai iš kitų miestų bei rajonų, kalbantys gestų arba sakytine kalba tai padėjo vaikams susirasti naujų draugų, ugdyti toleranciją, socializacijos įgūdžius. Stovykloje dirbo patyrę vadovai, kurie užtikrino nuolatinį neformalųjį vaikų ugdymą, padėjo atsiskleisti vaikų gebėjimams.

Džiaugiamės stovyklautojų aktyvumu ir laukiame sugrįžtant kitais metais!

Vaikų vasaros stovykla dalinai finansuota Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Neįgaliųjų reikalų departamento, Valstybinio visuomenės sveikatos rėmimo fondo, Lietuvos kultūros tarybos, Vilniaus miesto savivaldybės skirtomis lėšomis projektinėms veikloms, taip pat iš bendrijos PAGAVA lėšų ir tėvelių įnašo.