„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Mokymai kurtiesiems ir neprigirdintiesiems jaunuoliams

Gegužės 12-13 dienomis Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA Trakų rajone organizavo kurčių ir neprigirdinčių jaunuolių mokymus, kurie buvo skirti alkoholio vartojimo prevencijai, blaivaus gyvenimo skatinimui, vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimo temoms.

Mokymų tikslas – įtraukiant į aktyvaus laisvalaikio veiklas, stiprinti klausos sutrikimą turinčių jaunuolių sveikatą, vykdant alkoholio vartojimo prevenciją, supažindinant su alkoholinio spektro sutrikimu ir padariniais. Taip pat diskutuota apie būdus kaip išvengti priklausomybių, kodėl kuriamos alkoholio reklamos ir kitais jaunimui aktualiais klausimais. Buvo organizuojami praktiniai užsiėmimai ir veiklos lauke.

Kviestiniai lektoriai taip pat supažindino dalyvius ne tik su alkoholio keliamais pavojais, bet ir su atsakingo šeimos planavimo principais, siekiant išvengti neplanuoto nėštumo bei vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimu, kuris tampa vis dažniau pasitaikančia problema visuomenėje, keliančia sunkumų šeimoje.

Visų mokymų metu buvo ugdoma jaunuolių motyvacija nevartoti kvaišalų. Šie mokymai taip pat prisidėjo prie jaunimo sveikatinimo skatinimo ir jų švietimo, nes dėl negalės specifikos gaunama rašytinė informacija spaudoje bei internete, kurioje vartojami terminai ne visada būna aiškiai suprantami kurtiesiems. Mokymų metu, visose veiklose dalyvavo gestų kalbos vertėjai, užtikrinant informacijos prieinamumą dalyviams.

Jaunimo mokymai buvo organizuojami įgyvendinant Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamą projektą „Norime būti sveiki“.