„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

Mokymai kurtiesiems ir neprigirdintiesiems jaunuoliams

Spalio 21-22 dienomis vyko kasmetiniai bendrijos PAGAVA organizuojami atsakingos tėvystės bei sveiko gyvenimo būdo mokymai kurtiesiems ir neprigirdintiesiems jaunuoliams, kuriuose susirinko gausus būrys dalyvių iš visos Lietuvos.

Pasaulinės Sveikatos Organizacijos duomenimis sveikatą ir gyvenimo trukmę net 50% lemia gyvenimo būdas. Todėl dvi dienas trukusiuose mokymuose jaunimui buvo skaitomos paskaitos sąmoningos ir atsakingos tėvystės, savęs pažinimo, jaunimo sveikatinimo skatinimo temomis, tabako ir alkoholio bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalą jaunam organizmui, jų padarinius ir galimas pasekmes kuriant šeimą.

Į programą įtrauktas užsiėmimas – savimasažas sulaukė itin didelio jaunuolių susidomėjimo. Tai laiko patikrinta Tibeto žynių priemonė jauninanti kūną, padedanti atsikratyti neigiamų emocijų ir toksinių medžiagų. Šis masažas yra lengvas ir efektyvus būdas pagerinti kraujotaką bei sveikatą. Paskaitą apie organizmo sistemų derinimą ir balansavimą savimasažo pagalba vedė Sveikuolių sąjungos viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė.

Kviestiniai lektoriai taip pat supažindino dalyvius su atsakingo šeimos planavimo principais, siekiant išvengti neplanuoto nėštumo bei vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimu, kuris tampa vis dažniau pasitaikančia problema visuomenėje, keliančia sunkumų šeimoje.

Visų mokymų metu buvo ugdoma jaunuolių motyvacija nevartoti jokių kvaišalų. Šie mokymai taip pat prisidėjo prie jaunimo sveikatinimo skatinimo ir jų švietimo, nes dėl negalės specifikos gaunama rašytinė informacija spaudoje bei internete, kurioje vartojami terminai ne visada būna aiškiai suprantami kurtiesiems. Mokymų metu, visose veiklose dalyvavo gestų kalbos vertėjai, užtikrinant informacijos prieinamumą dalyviams.

Jaunimo mokymai buvo dalinai finansuojami iš Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM 2017m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Kurčiųjų šeimos kvaišalams sako NE“, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekto „Kurčio vaiko šeima“.