„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Verslumo mokymai kurtiesiems ir neprigirdintiesiems jaunuoliams

Vasarai besibaigiant, Bendrija PAGAVA organizavo mokymus kurtiesiems ir neprigirdintiesiems jaunuoliams „Jaunimo verslumo skatinimas“, į kuriuos susirinko gausus būrys 14 – 25 metų jaunuolių iš Lietuvos bei Baltarusijos.

Mokymuose dalyvavo kviestiniai girdintys ir klausos negalią turintys lektoriai, kurie ne tik skaitė teorines paskaitas, bet ir vedė praktinius užsiėmimus. Jaunuoliai aktyviai dalyvavo diskusijose, nagrinėjo kitų bendraamžių užduodamus klausimus. Be teorinių ir praktinių užsiėmimų jaunuoliai dalyvavo įdomioje kultūrinėje programoje – šakočio kepimo pamokoje.

Tarptautinių mokymų metu jaunuoliai mokėsi planuoti savo finansus, vystyti verslo idėjas ir jas pristatyti, taip skatinant socialinį aktyvumą, sužinojo apie verslumo galimybes ir verslo kūrimo procesus. Vizitas į sėkmingai veikiančios įmonės UAB „Burokėlis ir krapas“ ledainę bei pažintis su tikrais verslininkais padėjo įsisavinti teorines žinias. Taip pat daug gerų atsiliepimų sulaukė UAB „Romnesa“ atstovės verslo gerųjų pavyzdžių pristatymas.

Viena ypač aktualių temų buvo socialinio verslo modelis, jo kūrimas ir nauda visuomenei. Būtent tokios įmonės – „Share the Light“ gerasis pavyzdys buvo pristatytas jaunuoliams ir netgi patys turėjo progą išmokti pinti apyrankes iš virvelių, kurių tikslas – paremti žmones, turinčius mažiau galimybių.

Mokymų metu kurtieji ir neprigirdintieji dalyvavo pažintiniame – kultūriniame ture Vilniuje ir jo apylinkėse, aplankė Vilniaus senamiestį, miesto centrą, sužinojo pagrindinius istorinius faktus tokiu būdu plečiant kultūrinį suvokimą apie kaimyninę šalį.

Kurtiems jaunuoliams naudinga dalyvauti bendrose tarptautinėse veiklose, perimti bendraamžių iš kitų šalių patirtį, drauge ugdyti naujus įgūdžius, stiprinti socialinius įgūdžius. Bendradarbiavimas su Baltarusija perduodant neįgaliųjų integracijos patirtį Lietuvoje, padeda stiprinti abiejų šalių jaunimo pilietiškumą ir neįgaliųjų pasitikėjimą savimi ir suteikia galimybę pasireikšti kūrybiškumui.

Mokymų metu, visose veiklose dalyvavo rusų-lietuvių bei gestų kalbos vertėjai, užtikrinant informacijos prieinamumą visiems dalyviams.

Jaunimo mokymai buvo dalinai finansuojami LR Užsienio reikalų ministerijos įgyvendinant vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai projektą „Kurčiųjų verslumo skatinimas“, Vilniaus miesto savivaldybės projektą „Lietuvos ir Baltarusijos kurčiųjų pažintis su kultūros paveldu“, Vilniaus miesto savivaldybės projektą „MES GALIM“.