„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

Bendrijos PAGAVA savanoriai dalyvavo tarptautiniame Eramus+ jaunimo mainų projekte

Liepos 21 – Rugpjūčio 1 d. grupelė bendrijos PAGAVA savanorių dalyvavo tarptautiniame Erasmus+ jaunimo mainų projekte Turkijoje. Projektas skirtas tolerancijos ugdymui ir romų įtraukčiai stiprinti pasitelkiant muziką. Kartu su jaunimu iš Turkijos, Makedonijos ir Rumunijos, dalyviai dirbo tarptautinėse komandose, diskutavo, smagiai ir prasmingai leido laiką, atstovavo savo šalį. Dar kartą įrodė sau ir kitiems, kad ir klausos negalią turintis jaunimas gali dalyvauti muzikiniuose užsiėmimuose ir mėgautis efektyviu komandiniu darbu.

Jaunuoliai 10 dienų drauge rengė muzikinį-šokių pasirodymą, kuriame atsispindėjo romų muzika, tradicijos, ritmai susipynė su kiekvienos dalyvių šalies kultūros akcentais. Jaunuoliai atrinko dainas, kurias nusprendė atlikti įvairiomis kalbomis, parinko joms ritmą, pasigamino muzikos instrumentų. Šokių grupelė kūrė choreografiją ir visus judesius sujungė į vieną bendrą pasirodymą. Dar viena jaunuolių grupelė buvo atsakinga už informacijos rinkimą ir įamžinimą – stebėjo muzikos ir šokių grupelėse vykstančius procesus, aprašinėjo progresą, rengė dienos naujienas, viską užfiksavo fotografijose.

Projekto dalyviai buvo susitelkę galutiniam pasirodymui, tačiau svarbi buvo ir kultūrinė dalis. Kiekvienos tautos dalyviai surengė savo šalių pristatymus – nacionalinius šokius, dainas, tradicinius valgius, drabužius. Ne mažiau svarbus buvo ir bendravimas tarp nacionalinių komandų. Dalyviai susirado naujų draugų ir skirtingų šalių, susipažino su jų kultūra, patobulino anglų kalbos žinias ir įgijo neįkainojamos patirties.

Projekto rezultatas – suskurtas video klipas, kuriame atsispindi bendras jaunuolių muzikos, šokių ir informacijos fiksavimo grupių darbas.

https://www.youtube.com/watch?v=y3Caik9YZBQ&feature=youtu.be