„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, vasaros stovykla „Bėgant iš tylos pasaulio“

  

Tradiciškai, liepos mėn. pabaigoje Lietuvos šeimos, auginančios kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bei šeimos, kurių vaikai – kochlearinių implantų naudotojai, susirinko į vasaros poilsio stovyklą „Bėgant iš tylos pasaulio…“. Į stovyklą, kuri vyko liepos 27-30 dienomis Šventojoje, sveikatos centre „Energetikas“, suvažiavo daugiau nei 250 dalyvių iš visos Lietuvos. Tai jau 19-toji šeimų stovykla, kurią organizuoja bendrija PAGAVA, turinti nusistovėjusias tradicijas, bet kasmet savo dalyvius pradžiuginanti ir naujomis veiklomis.

Kaip ir kiekvienais metais, stovykloje buvo rengiamas smėlio pilių konkursas ir Neptūno šventė – vaikų labiausiai laukiamas renginys. Nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto kastuvėliais ir kibirėliais nešini stovyklautojai skubėjo į pajūrį. Ir ne veltui! Šalia jūros bangų viena po kitos kilo gražuolės pilys ir kiti meno kūriniai iš smėlio. Jūrų dievui Neptūnui ir jo svitai sunku buvo išrinkti gražiausią, todėl visi architektai buvo pakviesti pasivaišinti saldainiais ir jūros gelmėse užaugintais grybukais.

Taip pat šeimų stovyklos metu organizuotos įvairios rungtys tiek patiems mažiausiems, tiek vyresniems dalyviams. Sportiškumu ir energija vaikams nenusileido ir tėveliai. Visos komandos buvo labai šaunios ir vikrios, todėl nugalėjo draugystė. Surengtas madų šou, kurio metu dalyvių pasirodymą vertino kompetentinga vyriška baltai pasipuošusi komisija. Buvo pristatytos kolekcijos „Lietinga vasara“ ir „Spalvinga vasarėlė“, mus aplankė „Emigrantai iš Anglijos“, „Mielos porelės“ ir daug kitų svečių.

Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, vasaros poilsio stovykloje „Bėgant iš tylos pasaulio…“ vyko interaktyvus susitikimas su Lietuvos šaulių sąjungos atstovais, susipažinimas su ginklais. Stovykloje dalyvavo Joniškio 606-oji šaulių kuopos nariai Mantvydas Gronskis (turintis klausos negalią) ir Karolis Ramašauskas.

Šiais metais stovykloje dalyvavo ypatingai daug jaunimo. Dalyvius sukviesti padeda Lietuvos kochlearinių implantų naudotojų asociacija, Mažeikių kurčiųjų draugija bei regioninės organizacijos: Kauno „Suvoka“, Tauragės „Prasmė“ ir kitos. Stovyklos metu vyko susitikimai su psichologe, savanorių mokymai bei kitos veiklos.

Dėkojame Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centrui – du gestų kalbos vertėjai talkino renginiuose. Ačiū visiems, kurie dalinai parėmė vaikų stovyklavimą – Neįgaliųjų reikalų departamentui prie SADM, Krašto apsaugos ministerijai ir Vilniaus miesto savivaldybei.