„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Vaikų poilsio stovykla „Bėgant iš tylos pasaulio…“

Įgyvendinant Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro dalinai finansuojamą projektą spalio 27-28 dienomis vyko vaikų poilsio stovykla „Bėgant iš tylos pasaulio…“. Kurtieji ir neprigirdintys vaikai iš įvairių Lietuvos vietų susirinko Baltijos pajūryje kartu smagiai ir prasmingai praleisti savaitgalį. Kartu su praktinių užsiėmimų lektoriais vaikai dalyvavo sveikatinimo mankštose, interaktyviuose užsiėmimuose, kartu žaidė, pramogavo ir mokėsi naujų dalykų.

Vaikai turėjo galimybę susipažinti su bendraamžiais iš įvairių Lietuvos miestų, susirasti naujų draugų, mokytis sveikos gyvensenos įpročių. Stovyklos pradžioje dalyviai pasiskirstė komandomis, piešė vėliavas, spalvų pagalba mokėsi atpažinti ir valdyti emocijas. Stovyklautojai varžėsi estafetėse, dalyvavo interaktyviose gestų kalbos pamokėlėse, mokėsi taisyklingos laikysenos. Buvo organizuojami vaidmenų žaidimai, komandinės užduotys, proto mūšis. Stovykloje buvo įkurtos meno dirbtuvėlės, kur vaikai gamino darbelius, mokėsi origami technikos.

Stovyklą dalyviai užbaigė linksmai – dalyvavo balionų mūšyje, o vėliau komandinės užduoties metu pasitelkę fantaziją įkūnijo savo herojus, svajonių profesijos atstovus. Sukurti kostiumai buvo pristatyti atvykusiems svečiams – stovyklautojų tėveliams ir sveikatos centro, kuriame vyko stovykla, administracijos darbuotojams. Iš karto po to stovyklautojams buvo įteikti dalyvių pažymėjimai – prisiminimas apie dalyvavimą ir įgytų žinių bei gebėjimų įrodymas.

Vaikams stovykloje buvo tiekiamas sveikas subalansuotas maistas, sudarytos sąlygos saviraiškai, jauki atmosfera, siekiant pilnaverčio tarpusavio supratimo, visuose renginiuose dalyvavo gestų kalbos vertėjai.