„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Žygis pėsčiomis Dūkštos pažintiniu taku

Rugpjūčio 15 dieną bendrijos PAGAVA nariai lankėsi Neries regioniniame parke – šį kartą pėsčiomis įveikdami 5km. atstumą Dūkštos upelio pakrantėse įrengtu pažintiniu pėsčiųjų taku. Žygio metu dalyviai galėjo pamatyti natūralius gamtinius ir kultūrinius lobius, slypinčius visai šalia sostinės. Pažintiniame take aplankėme 3 piliakalnius – Bradeliškių, Karmazinų ir Buivydų, nuo kurių galėjome pasigrožėti įspūdingomis Dūkštų ir Karmazinų atodangomis, didžiuliais rieduliais upėje, senais ąžuolais.

Turistinio žygio metu dalyviai turėjo galimybę išmokti Lietuvoje populiarėjančio sporto – ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis. Šiaurietiško ėjimo instruktorius supažindino dalyvius su taisyklingo ėjimo bei lazdų laikymo technikomis, pasakojo kaip šiaurietiško ėjimo metu pasiekti geriausio efektyvumo kūnui. Šiaurietiškas vaikščiojimas stiprina ištvermę, be to taip einant dirba ne tik apatinė, bet ir viršutinė kūno dalis.

Žygiui pasibaigus visi dalyviai susibūrė piknike, kur diskutavo apie dienos įspūdžius bei sunkiausiai ar lengviausiai įveiktus pažintinio tako etapus.

Žygyje dalyvavo gestų kalbos vertėjas, taip užtikrinant informacijos prieinamumą visiems dalyviams.