„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Vasaros poilsio stovykla “Pagaviukas” 2017

Kurčių ir neprigirdinčių vaikų bei jų brolių ir seserų meninė edukacinė, savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo, sveikatinimo, pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo vasaros poilsio stovykla “Pagaviukas” 2017

2017m. liepos 10-17 dienomis būrys kurčių ir neprigirdinčių vaikų bei jų brolių ir seserų sugužėjo į Antakalnio kaime, Trakų rajone esančią verslo ir poilsio erdvę „Aerodream“, kurioje vyko meninė edukacinė, savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo, sveikatinimo, pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo vasaros poilsio stovykla “Pagaviukas”. Ši stovykla – tai tradicinis, bendrijos PAGAVA organizuojamas renginys, kasmet sukviečiantis klausos negalią turinčius vaikus iš visos Lietuvos.

Stovykloje vaikai nuo pat pirmos dienos aktyviai leido laiką, susipažino, bendravo, pasiskirstę būriais iš karto kibo į darbus. Kiekvieną rytą buvo vedama mankšta gryname ore, renkamas tvarkingiausias kambarys, tokiu būdu vaikus mokant savarankiškumo ir atsakomybės už save bei kartu gyvenančius stovyklautojus. Į stovyklos „Pagaviukas“ atidarymo šventę atvyko garbingi svečiai iš Kinologijos centro Profesionalios kaniterapijos tarnybos, kurie mokė tinkamo saugaus elgesio su gyvūnais bei pristatė parodomąją programą, kurią visą laiką lydėjo neblėstančios vaikų šypsenos. Atidarymo ceremonijoje apsilankė ir Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM direktorė Asta Kandratavičienė, kurios dovanėlės bei padrąsinantis žodis įkvėpė ne tik mažuosius, bet ir stovyklos vadovus bei savanorius. Kitą dieną stovyklą aplankę ugniagesiai gelbėtojai leido pasijusti tikro herojaus kailyje ir ne tik palaikyti gaisro gesinimo žarną, bet ir išbandyti ugniagesių automobilio patogumus, pasimatuoti tikrai nelengvą šalmą ir net spustelti sirenos mygtuką.

Įpusėjus stovyklai, vaikams organizuota išvyka į Kauną, kurios metu jie apsilankė IX forte ir dalyvavo edukacinėje programoje, o vėliau tikrinosi žinias spręsdami įvairias užduotis. Taip pat Pažaislio vienuolyno komplekse žiūrėjo nuotaikingą spektaklį su vertimu į gestų kalbą „Kai užaugsiu būsiu“. Stovykloje svečiavosi Izraelio ambasadorius Lietuvoje ir kurčiasis banglenčių sporto pasaulio čempionas iš Izraelio, kuris mokė vaikus plaukti irklentėmis bei saugaus elgesio vandenyje. Vaikus savo apsilankymu pradžiugino Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro atstovai, surengę nepamirštamus savigynos kursus, parodę įvairius vaikams dar nepažįstamus ginklus.

Stovyklavietėje veikė amatų dirbtuvės, kuriose vaikai mokėsi įvairių meno, dailės, rankdarbių, piešimo ant stiklo technikų. Buvo organizuojamos krepšinio, tinklinio, kvadrato ir kt. varžybos, estafetės. Kiekvieną vakarą, pasirinktinai, buvo organizuojami stalo žaidimų, protų mūšio, titruojamų filmų kino vakarai, diskotekos. Visą  stovyklavimo laikotarpį buvo vykdoma prevencinė alkoholio, rūkymo ir kitų kvaišalų vartojimo programa.

Stovyklos metu užtikrintas nuolatinis vertimas į gestų kalbą, sudarytos saugios gyvenimo sąlygos, pilnavertis dalyvavimas veiklose, saviraiškos laisvė. Vaikų užimtumas ir renginiai organizuoti atsižvelgiant į dalyvių amžių, pomėgius, gebėjimus. Stovykloje dalyvavo vaikai iš kitų miestų bei rajonų, kalbantys gestų arba sakytine kalba tai padėjo vaikams susirasti naujų draugų, ugdyti toleranciją, socializacijos įgūdžius. Stovykloje dirbo patyrę vadovai, kurie užtikrino nuolatinį neformalųjį vaikų ugdymą, padėjo atsiskleisti vaikų gebėjimams.

Džiaugiamės tokiu vaikų aktyvumu ir jau laukiame susitikimo kitais metais!

Kurčių ir neprigirdinčių vaikų bei jų brolių ir seserų meninė edukacinė, savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo, sveikatinimo, pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo vasaros poilsio stovykla “Pagaviukas” 2017 buvo finansuojama Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM, Lietuvos kultūros tarybos, Krašto apsaugos ministerijos, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių lėšų, dalį stovyklautojų išlaidų apmokėjo tėvai.