„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Apsilankymas LR Seimo rūmuose

Kovo 22 dieną Seimo narės, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės kvietimu ir jos padėjėjos Janinos Balsienės dėka apsilankėme LR Seimo rūmuose.

Lankytojus pasitikęs Seimo ekskursijų vadovas pirmiausia pakvietė apsilankyti bene labiausiai visiems žinomoje naujojoje posėdžių salėje, kurioje svarstomi ir priimami įstatymų projektai, o Seimo lankytojai gali visa tai stebėti specialiai jiems įrengtame balkone. Vėliau turėjome galimybę pasivaikščioti visuose trijuose Seimo rūmų pastatuose. Apžiūrėjome LR Prezidentės priėmimų – Baltąją salę, Algirdo Mykolo Brazausko salę, Lietuvos Tarybos salę, Konstitucijos salę, Popiežiaus Jono Pauliaus II Seimo aulą bei daugelį kitų įdomių LR Seimo rūmų vietų. Pro akis nepraslydo vitražo „Žalgirio mūšis“ pirmoji dalis.

Kovo 11-osios salėje, kurioje 1990-ųjų kovo 11-ąją buvo atkurta Lietuvos valstybės Nepriklausomybė susitikome su Seimo nare Agne Širinskiene. Šioje salėje vyksta iškilmingi posėdžiai, skirti svarbiausiems mūsų valstybės istorijos įvykiams paminėti. Sutikti Seimo narės tokioje ypatingoje vietoje ir diskutuodami kurčiųjų bendruomenei svarbiais klausimais, pajutome, kad valdžios atstovai nėra abejingi paprastų piliečių problemoms.

A. Širinskienė spręsdama gyventojų sveikatos apsaugos klausimus dažnai susiduria su negalios tema. Todėl bendrijos PAGAVA atstovams buvo įdomu kuo dabartinė valdžia ruošiasi prisidėti prie kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų klausos reabilitacijos priemonių ir paslaugų prieinamumo gerinimo. Seimo narei visi diskusijos metu kelti klausimai pasirodė svarbūs ir žadėjo, kad į juos bus atsižvelgiama. Ekskursijos dalyviai taip pat domėjo Seimo narės kasdienybe ir darbotvarke. Buvo tikrai įdomu sužinoti kaip savo darbo laiką planuoja Seimo nariai, kuo prasideda ir baigiasi jų diena.

Ekskursiją užbaigėme bendra nuotrauka prie spaudos konferencijų salės, kurioje Seimo nariai bei politinės partijos rengia pranešimus spaudai. Kiekvienam dalyviui buvo įteikta dovanėlė – prisiminimas, kad lankėsi Seime.

Didžioji dauguma dalyvių Seime lankėsi pirmą kartą. Ekskursija paliko neišdildomus įspūdžius.