„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

MOKYMAI JAUNIMUI

Gruodžio 3-4 d. buvo suorganizuotas 2 dienų išvažiuojamasis praktinis mokomasis sveikatinimo renginys – mokymai kurtiesiems ir neprigirdintiems jaunuoliams bei jų broliams ir seserims.

Gruodžio 3-4 d. buvo suorganizuotas 2 dienų išvažiuojamasis praktinis mokomasis sveikatinimo renginys – mokymai kurtiesiems ir neprigirdintiems jaunuoliams bei jų broliams ir seserims. Mokymų metu buvo skaitomos teorinės paskaitos ir vyko diskusijos: apie aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą, žalingų įpročių atsiradimo priežastis, jų vartojimo įtaką šeimoje ir jauno žmogaus gyvenime, žalą organizmui ir apie fizinius bei emocinius procesus, vykstančius vartojant kvaišalus ir atsisakius jų. Buvo plačiai papasakota apie alkoholio ir kitų kvaišalų žalą organizmui, fizinei ir emocinei žmogaus būklei. Lektorė skaitydama paskaitą apie alkoholio ir kitų kvaišalų žalą sveikatai, parodė jaunimui kaip atrodo rūkančio žmogaus plaučiai, kas pasidaro su dantimis po daugybės metų rūkymo, kokią žalą gali atnešti elektroninių cigarečių rūkymas ir pan. Be to, specialių akinių pagalba, kiekvienas dalyvis galėjo pasijausti lyg „girtas“, nes užsidėjus akinius prieš akis viskas plaukė ir svaigo galva. Be abejo, šis bandymas padarė didelį įspūdį, bet ir parodė kokia negera būsena yra būti išgėrusiam ir kaip tai žalingai veikia mūsų kūną.

Jaunimas buvo supažindintas su fizinės ir emocinės sveikatos profilaktikos principais. Buvo pateikiamos praktinės emocijų valdymo, pažinimo ir emocinės paramos teikimo užduotys, jaunuoliai emocinės savimonės pagalba mokėsi suprasti tabako, alkoholio ir kitų kvaišalų keliamus pavojus, jų vartojimo padarinius šeimoje, atsakingą tėvystę, pasirengimą kurti šeimą. Taip pat buvo skaitoma teorinė paskaita apie fizinio aktyvumo naudą žmogaus kūnui, organizmui ir emocinei savijautai. Teikiami patarimai kaip fizinę veiklą įtraukti į kasdienį gyvenimą, nuo ko pradėti ir kaip palaipsniui didinti fizinį aktyvumą bei kaip fizinė būklė gali pagerinti mūsų emocinę būseną ir gyvenimo kokybę.

Be paskaitų, buvo organizuojamas pasivaikščiojimas prie jūros ir mankštos. Smagiai praleistas savaitgalis prie jūros tokiu neįprastu metu, ne tik sustiprino jaunimo emocinę būklę ir sveikatą, bet ir suteikė jiems galimybę susitikti vienoje vietoje ir pasidalinti patirtimi.

 

Renginys buvo dalinai finansuojamas iš Vaikų ir jaunimo socializacijos projekto „Norime būti sveiki“, Vilniaus miesto savivaldybės projekto „Kurčiųjų šeimos sako kvaišalams NE“ ir SOCMIN projekto "Kurčio vaiko šeima".