„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

Jaunimo mokymai

Lapkričio 19-20 d. gražioje sodyboje užmiestyje vyko bendrijos PAGAVA mokymai kurtiesiems ir neprigirdintiems jaunuoliams. Į dviejų dienų renginį susirinko didelis būrys jaunuolių iš įvairių Lietuvos vietų. Mokymuose dalyvavo kviestiniai girdintys ir kurtieji lektoriai, kurie skaitė teorines paskaitas ir vedė praktinius užsiėmimus. Buvo gvildenamos sveikos gyvensenos, savarankiškumo, emocijų pažinimo ir valdymo temos. Lektoriai dalinosi ir savo gyvenimiškomis patirtimis. Jaunuoliai vykdė daug praktinių užduočių, kurių pagalba sprendė aktualius asmenybės klausimus, ateities perspektyvas. Taip pat vyko įdomios diskusijos tarp dalyvių ir lektorių. Jaunimas į jas aktyviai įsitraukė, buvo įdomu ne tik išklausyti lektorius, bet ir išgirsti bendraamžių dalyvių nuomones nagrinėjamais klausimais.

Pirmąjį vakarą, po aktyvaus darbo, dalyvių laukė staigmena. Dvi kurčios merginos, vasarą praleidusios dirbdamos ir keliaudamos USA, pasidalino savo įspūdžiais. Jaunuoliams buvo įdomu išgirsti apie galimybę dirbti ir keliauti Amerikoje, taip pat išklausyti merginų patirtis, pamatyti nuotraukose įamžintas aplankytas vietas. Įspūdžių ir naujų žinių kupiną dieną užbaigėme įspūdingai – į dangų paleisdami fejerverkus. Tai buvo ženklas, kad dienos darbai baigti, po jų sekė neformalus bendravimas pirtyje ir baseine, kur buvo tęsiama ir sveikatinimo programa. Antroji mokymų diena taip pat buvo intensyvi ir informatyvi, su kitais lektoriais ir naujomis užduotimis. Tarp įdomių paskaitų buvo suorganizuotas ir trumpas žygis prie ežero – tai galimybė prasiblaškyti gryname ore, pasigrožėti vėlyvo rudens gamta.

Renginio pabaigoje dalyvių užpildytos vertinimo anketos parodė, kad mokymams parinktos temos buvo aktualios ir įdomios, bei išpildė daugumos lūkesčius. Džiaugiamės aktyviu jaunimo dalyvavimu, įsitraukimu į veiklas, išsakytomis nuomonėmis. Tikimės, kad dalyvavimas mokymuose, įgytos žinios atneš kiekvienam dalyviui bent po mažą teigiamą pokytį jų gyvenime.

Jaunimo mokymai buvo dalinai finansuojami iš Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2016 m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Kurčiųjų šeimos kvaišalams sako NE“, Vilniaus miesto savivaldybės Jaunimo reikalų skyriaus programos „Mes galim“ ir Vilniaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Norime būti sveiki“.