„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

Turistinis žygis plaustais Merkio upe

Pirmąjį šių metų rugpjūčio savaitgalis būrys bendrijos PAGAVA narių iš skirtingų Lietuvos vietų susirinko į turistinį žygį plaustais Merkio upe. Nors oras ir nelepino vasariška šiluma, tačiau lietingos dienos tikrai neišgąsdino dalyvių, pasirengusių savaitgalį praleisti gamtoje. Išklausę saugos instruktažą ir gerai nusiteikę dalyviai leidosi plaukti Merkio upe. Pirmąją dieną laukė nemenkas atstumas, kurį visi įveikė be trukdžių.

Apsistojome stovyklavietėje, kur dalyviai nepaisant lietingo oro statė palapines, gamino bendrą turistinę vakarienę, vakarojo prie laužo. Kurtieji ir neprigirdintys jaunuoliai kartu su šeimos nariais žygio metu mokėsi turistinių, orientavimosi įgūdžių, kuriuos ir pademonstravo žygio bei vakaronės gamtoje metu.

Antrąją dieną atsikėlę ir pasistiprinę pusryčiais gamtoje, stovyklautojai leidosi į antrąją atkarpą upe. Plaukėme nuo Puvočių stovyklavietės iki Merkinės, kur akis lepino ne tik įspūdingi gamtos vaizdai, upės vingiai, bet ir jau kur kas palankesnės oro sąlygos. Antrąją dieną plaustuose laukė ir naujos užduotys, kurios reikalavo loginio mąstymo pastangų. Dalyviai suko galvas, atsakinėjo į klausimus, už tai jų bendro pikniko metu laukė prizai.

Žygis pareikalavo fizinių jėgų, ištvermės, turisto drąsos, tačiau dalyviams suteikė smagių prisiminimų ir įspūdžių. Priplaukę vingį, kuriame susiduria Merkys ir Nemunas, išlipome į krantą Merkinės miestelyje ir keliavome namo tikėdamiesi, kad ne paskutinis malonus šios vasaros nuotykis.

Šiais metais turistinis žygis plaustais Merkio upe buvo dalinai finansuojamas Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ir Vilniaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.