„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Kalėdinė eglutė kurtiems ir neprigirdintiems vaikams 2015

Š. m. gruodžio 20 d. Vilniaus teatre „Lėlė“ įvyko ilgai lauktas šventinis bendrijos PAGAVA Kalėdinis renginys, skirtas vaikams ir jų tėveliams. Jo metu žiūrėjome spektaklį su vertimu į gestų kalbą „Daktaras Dolitlis“. Spalvingas spektaklis ir daugybė įdomių veikėjų paliko įspūdį ir vaikams, ir suaugusiems. Gestų kalbos vertėja spektaklio metu užtikrino, kad siužetas bei veikėjų dialogai būtų suprantami kurtiesiems jų gimtąja lietuvių gestų kalba. 


 

Į šventę dalyvių pasveikinti atvyko Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė A. Kandratavičienė, kochlearinių implantų gamintojo MED-EL atstovas iš Austrijos, sveikinimo žodį tarė bendrijos PAGAVA pirmininkė R. Sitavičienė. Šventėje dalyvavo ir kiti renginio rėmėjai. 


 

Teatro salėje susirinko daugiau kaip 220 dalyvių iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių. Po spektaklio šventėje apsilankė ir Kalėdų senelis su pilnu maišu dovanų, kuriomis apdovanojo visus šventėje dalyvavusius vaikus, jų buvo 130. Vaikai taip pat buvo apdovanoti ir už originalius šventinius kostiumus, kuriais atvyko pasipuošę. 


 

Renginio pabaigoje drąsiausi jaunieji dalyviai Kalėdų Senelio prašymu deklamavo eilėraščius. Buvo matyti, kad vaikai nuoširdžiai ruošėsi susitikimui su Kalėdų herojumi ir iš anksto repetavo eilėraščius. Už puikius pasirodymus mažieji buvo apdovanoti ne tik Kalėdų Senelio rankos paspaudimais, bet ir saldžiomis dovanėlėmis. 

Dėkojame visiems tėveliams, galėjusiems prisidėti prie renginio išlaidų simboline suma, kurią įdėjo į Kalėdinę aukų dėžutę. Esame dėkingi visiems rėmėjams, kurie dovanomis, savo produkcija ar finansiškai prisidėjo prie renginio organizavimo. Taip pat dėkojame ir visiems savanoriams, kurie aukojo savo laiką ir prisidėjo prie šventės organizavimo ruošiant vaikams dovanas. 

Linkime visiems gražaus ir jaukaus šventinio laikotarpio!
 

Renginio rėmėjai: Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, UAB „Audiomedika“, MED-EL, UAB „Biomedika“, UAB „Alma Littera“, UAB „Maxima“ LT, UAB „Mars Lietuva“, UAB „Fegda“, UAB „Lithuanian Snacks“, VO Šv. Vincento Pauliečio bendruomenė.