„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

TRADICINIS KALĖDINIS RENGINYS – SPEKTAKLIS SU VERTIMU Į GESTŲ KALBĄ

Gruodžio 18-ąją įvyko tradicinis Kalėdinis bendrijos PAGAVA spektaklis su vertimu į gestų kalbą. Šiais metais vertimui į gestų kalbą buvo pasirinktas nuotaikingas “Keistuolių teatro” spektaklis “Detektyvo D. Lapino byla”.  Ši istorija žiūrovus pamokė, kad patekus į bėdą visada yra išeitis! Kurtiesiems ir neprigirdintiems tai neeilinė proga pamatyti ir suprasti jiems pritaikytą spektaklį su vertimu į gestų kalbą. Į spektaklį susirinko daugiau nei 400 žiūrovių iš įvairių Lietuvos kampelių.

Renginyje dalyvavo ir gražių artėjančių švenčių visiems linkėjo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. „Tegul mūsų namų jaukumas, kurį šiemet simbolizuoja ir pagrindinė Prezidentūros eglė, sklinda per visą Lietuvą ir net už jos ribų!“, –  šventės dalyviams sakė D. Nausėdienė. Pirmoji ponia kartu su vaikais žiūrėjo šventinį spektaklį.

Dėkojame aktoriams ir gestų kalbos vertėjams, kurių bendradarbiavimo bei išankstinio pasiruošimo dėka spektaklis sužibėjo naujomis spalvomis. Gestų kalbos vertėjai perteikė ne tik aktorių žodžius, bet ir emocijas, nuotaiką, plastiškais judesiais prikaustė dėmesį. Žiūrovai turėjo galimybę stebėti vertėjus gyvai ant scenos, taip pat matyti padidintą vaizdą ekrane. O spektakliui pasibaigus pas vaikus atkeliavo visų nekantriai lauktas Kalėdų senelis su pilnu maišu dovanų, kurias išdalinti padėjo PAGAVOS nykštukai-savanoriai.

Bendrija PAGAVA dėkoja visiems privatiems rėmėjams, kurie prisidėjo prie Kalėdinės šventės organizavimo ir Kalėdinio stebuklo kūrimo: UAB „Audiomedika“, UAB „Anvol“, UAB „Biomedikos centras“, UAB „Eugesta “, UAB „Kotryna group“, UAB Leidykla „Jūsų Flintas“, UAB „Mainsec“, UAB „Paliūtis“, UAB „Surdotechnika“, UAB „Tele2“, AB „Vilniaus pergalė“.

Spektaklį dalinai finansuosavo SADM, Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM ir  Vilniaus miesto savivaldybė.