„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

DIENOS STOVYKLĖLĖ Vilniaus miesto savivaldybės vaikams!

Rugpjūčio 8-oji – pirmoji bendrijos PAGAVA organizuojamos dienos stovyklėlės Vilniaus miesto savivaldybės vaikams diena! Atsižvelgdami į vaikų ir šeimų poreikius, vaikų vasaros atostogų metu organizuojama 5 dienų socialinių įgūdžių ugdymo programa, skatinanti klausos sutrikimų turinčius vaikus aktyviau dalyvauti bendruomeniniame gyvenime, susipažinti su bendraamžiais bei aktyviai įsitraukti į įvairias neformaliojo ugdymo veiklas. Pirmąją stovyklėlės dieną pradėjome susipažinimu, mankšta bei kūrybinėmis dirbtuvėlėmis, vėliau sulaukėme viešnios – kaniterapijos specialistės, kuri supažindino vaikus su savo darbo specifika bei supažindino su savo kolege bei augintine Kija. Po pietų visi kartu išvykome į ekskursiją po VU Botanikos sodą, kuriame dalyvavome edukacijoje, jos metu susipažinome su įvairiausiais augalais, kūrėme koliažus iš gamtinių medžiagų, kurių prisirinkome patys VU Botanikos sode.

Rugpjūčio 9-oji – antroji bendrijos PAGAVA organizuojamos dienos stovyklėlės Vilniaus miesto savivaldybės vaikams diena! Šiandien nuo pat ryto keliavome į Valstybės pažinimo centrą ir dalyvavome interaktyvioje pažintinėje ekskursijoje, ugdėme vaikų pilietiškumą, mažieji dalyviai sužinojo ir prisiminė kiekvienam svarbius Lietuvos istorijos įvykius, susipažino su ekspozicijoje perteikiamais demokratinės valstybės veikimo principais. Antros dienos pusėje kiekvienas pradėjome gamintis savo svajonių drugelio sparnus, o po pietų keliavome į ekskursiją po Geležinkelių muziejų. Sužinojome apie pirmąsias geležinkelio stotis, traukinius bei susipažinome su Lietuvos geležinkelių istorija.

Rugpjūčio 10-oji – trečioji bendrijos PAGAVA organizuojamos dienos stovyklėlės Vilniaus miesto savivaldybės vaikams diena! Šiandien vaikai ugdė savo savarankiškumo įgūdžius, drauge gaminome ir kepėme karštus sumuštinius bei gaminome pusryčius. Mažieji stovyklos dalyviai dalyvavo gestų kalbos pamokėlėje ir gilino gestų kalbos žinias. Lietuvių gestų kalbos pamokino ir dienos stovyklėlėje dalyvaujančią mergaitę iš Ukrainos. Visą dieną vaikai mėgavosi šiltu oru ir daug laiko praleido lauke, žaidė ir pūtė didelius muilo burbulus. Taip pat stovykloje veikė kūrybinės dirbtuvės, kuriose vaikai pasitelkė savo vaizduotę ir kūrė įvairiausius piešinius bei kūrinius. Po pietų, vaikai laiką praleido kramsnodami spragėsius bei žiūrėdami filmuką.

Rugpjūčio 11-oji – ketvirtoji bendrijos PAGAVA organizuojamos dienos stovyklėlės Vilniaus miesto savivaldybės vaikams diena! Šiandien diena buvo pilna įspūdžių! Apsilankėme globalaus kūrybiškumo akseleratoriaus VIVITA stotelėje Vilniuje VIVISTOP UŽUPIS, kurioje turėjome galimybę atnaujinti savo seną ar jau atsibodusį drabužį antram gyvenimui. Vaikai kūrė eskizus, brandino idėjas bei patys įvariomis priemonėmis papuošė savo atsineštus marškinėlius, vieni nusprendė klijuoti lipdukus, kiti kūrė pieštinius dizainus. Po pietų išvykome pažaisti su virtualio realybės akiniais. Vaikai smagiai leido laiką, rinkosi ir žaidė įvairius žaidimus.

Rugpjūčio 12-oji – penktoji ir paskutinė bendrijos PAGAVA organizuojamos dienos stovyklėlės Vilniaus miesto savivaldybės vaikams diena! Paskutinę dieną pradėjome komandiniu vandens balionu mūšiu, sušlapome ir smagiai leidome rytą. Vėliau kūrybinėse dirbtuvėlėse kūrėme paveikslus ant drobės. Po pietų į stovyklėlę atvyko viešnia, kuri sukūrė tatuiruočių dizainus vaikams ant rankų bei originalius piešinius ant veidų.Visos stovyklėlės metu ugdėme vaikų savarankiškumo, socialinius, bendravimo bei kultūrinio pažinimo įgūdžius. Džiaugiamės vaikų aktyvumu ir gerai praleistu laiku.

Visos stovyklos veiklos yra verčiamos į lietuvių gestų kalbą.Dienos stovykla finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės bei bendrijos PAGAVA lėšomis.