„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

ŠEIMŲ STOVYKLA „Bėgant iš tylos pasaulio…“

Liepos 28 dieną, atidarėme jau 24-ąjį kartą vykstančią Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, vasaros poilsio stovyklą „Bėgant iš tylos pasaulio…“! Šiais metais stovykloje daugiau, nei 250 dalyvių! Stovykloje talkina net 18 bendrijos PAGAVA savanorių! Atidarymo metu vaikai smagiai leido laiką putose ir linksmai šoko su didžiuoju meškiu Reniu. Stovykloje smagu susitikti šeimoms auginančioms kurčius ir neprigirdinčius vaikus, pasidalinti vaikų pasiekimais ir įvairiomis patirtimis, gerai praleisti laiką pajūryje. Šiais metais stovykloje gausu naujų šeimų, labai džiaugiamės, kad mūsų gretos didėja, o šeimoms ši stovykla tai puiki galimybė susipažinti, pabendrauti, surasti atsakymus į rūpimus klausimus ar padėti juos surasti naujoms šeimoms, taip visi kartu tampame stipresni.

Antroji stovyklos diena prabėgo akimirksniu, nuo pat ryto dalyvius lepino saulė bei įvairių renginių gausa.Mažųjų stovyklautojų rytą praskaidrino atvykę animatoriai, kurie nupiešė įvairiausius vaikų norimus piešinukus ir herojus ant veidų, kol tėvai susitikę kalbėjosi savitarpio pagalbos grupėje. Po pietų vaikai dalyvavo šešėlių teatro edukacijoje, kurioje kūrė savo personažus bei šešėlių spektaklį. Smagiausias ir didžiausias antrosios stovyklos dienos renginys – Sporto šventė. Mažieji stovyklautojai gausiai susirinkę pajūryje, aktyviai ir energingai varžėsi sporto estafetėse ir galiausiai visi buvo apdovanoti saldžiais prizais. Vakare mažieji stovyklos dalyviai susitiko žiūrėti filmuką, o didesnieji smagiai kovėsi protmūšyje. Antrąją stovyklos dieną užbaigėme šokdami diskotekoje!

Trečioji stovyklos „Bėgant iš tylos pasaulio…“ diena buvo labai šilta ir saulėta, todėl puikiai tiko Neptūno šventei bei didžiųjų pilių statymui. Rytą pradėjome kūrybinėmis dirbtuvėmis, akmenėlių, nuo jūros kranto, spalvinimu bei piešimu su spalvotu smėliu. Taip pat mažieji stovyklautojai visą dieną smagiai leido laiką šokinėdami ant batuto. Po pietų išėjome į paplūdimį, kur stovyklos dalyviai statė dideles smėlio pilis, o jų apžiūrėti ir apdovanoti atvyko jūrų dievas Neptūnas su savo Undinėlėmis.Vakare įvyko trenksmingas stovyklos madų šou, kuriame dalyvavo ir maži ir dideli! Puikiai praleidome dieną!

Paskutinė šeimų stovyklos „Bėgant iš tylos pasaulio…“ diena buvo pilna įspūdžių! Kaip ir kiekvieną rytą, jį pradėjome mankšta, o vėliau mėgavomės geru oru, pajūryje leidome aitvarus, bendravome bei atsisveikinome iki kitų susitikimų.Mažieji stovyklos dalyviai laiką leido kūrybinėse dirbtuvėlėse. Visą stovyklos laiką vyko įvairios meno terapijos veiklos vaikams ir suaugusiems.Taip pat visas keturias stovyklos dienas buvo organizuojamos savitarpio pagalbos grupės šeimoms, auginančioms kurčius ir neprigirdinčius vaikus, ir teikiamos individualios psichologo konsultacijos. Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, stovykla tai puiki galimybė šeimoms susitikti, susipažinti, pabendrauti. Tėveliams pasisemti žinių, patarimų, naujų pažinčių, o vaikams gerai praleisti laiką, užsiimti įvairiomis veiklomis bei praplėsti draugų ratą. Visų stovyklos veiklų metu buvo užtikrinamas vertimas į gestų kalbą. Dėkojame bendrijos PAGAVA savanoriams už energiją ir pagalbą visos stovyklos metu bei sakome AČIŪ visiems susirinkusiems ir lauksime visų kitais metais!

Stovyklą dalinai finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos kultūros taryba, bendrija PAGAVA.