„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

Pozityvios tėvystės mokymai šeimoms

Gegužės 7-8 dienomis bendrija PAGAVA organizavo pozityvios tėvystės mokymus šeimoms, auginančioms kurčius ir neprigirdinčius vaikus, Šiaulių rajone.

Tėvai dalyvavo paskaitose ir patyriminiuose užsiėmimuose, įgijo žinių apie geros emocinės pusiausvyros šeimoje palaikymą, pozityvų dėmesį ir pozityvią discipliną, vaikų netinkamo elgesio tikslus, pyktį ir galimus reagavimo būdus. Taip pat tėvai įgijo įgūdžių, reikalingų ugdant vaiką kasdienėje veikloje. Siekiant suteikti galimybę abiem tėvams dalyvauti mokymuose, vaikams buvo parengta atskira užimtumo programa.

Šeimų mokymai, kuriuos organizuoja bendrija PAGAVA, sudaro sąlygas kurčių ir neprigirdinčių vaikų šeimoms gauti kvalifikuotą specialistų pagalbą, emocinį palaikymą, psichologinę paramą – visa tai padeda įveikti kylančius sunkumus ir krizes.

Organizuojami mokymai – tai puiki galimybė tėvams ne tik išmokti naujų dalykų ir įgyti reikiamų įgūdžių, bet tuo pačiu susitikti ir susipažinti su kitomis šeimomis bei tarpusavyje pasidalinti patirtimi, diskutuoti aktualiomis temomis. Ilgametė bendrijos PAGAVA patirtis rodo, kad tokie mokymai suteikia šeimoms daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir vaikų galimybėmis, sustiprina norą tobulėti ir dar labiau stengtis dėl savo vaikų, gerina emocinę atmosferą šeimoje bei stiprina psichologinį atsparumą.

Jeigu Jus domina bendrijos PAGAVA teikiamos paslaugos šeimoms (dalyvavimas mokymuose ir savitarpio pagalbos grupėse, individualios psichologo konsultacijos) susisiekite su mumis. Kiti šeimų mokymai planuojami rugsėjo 24-25 dienomis, registraciją paskelbsime vasaros pabaigoje. Veiklos finansuojamos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Neįgąliųjų reikalų departamento prie SADM įgyvendinamų projektų lėšomis.