„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

TRADICINĖ KALĖDINĖ BENDRIJOS PAGAVA ŠVENTĖ

Kalėdos – stebuklų metas! Kaip ir kiekvienais metais, bendrija PAGAVA organizavo Kalėdinę šventę-spektaklį jauniesiems bendrijos nariams. Renginys vyko gruodžio 18 d., į jį atvyko vaikai ir jų šeimos nariai iš visos Lietuvos. Kurtiesiems ir neprigirdintiems vaikams tai neeilinė šventė, nes jie turi retą progą pamatyti ir suprasti jiems pritaikytą spektaklį su vertimu į gestų kalbą. Keistuolių teatre Vilniuje PAGAVA vaikams padovanojo nuotaikingą spektaklį „TAIPNE“.

Šiemet Kalėdinis bendrijos PAGAVA renginys buvo šventiškesnis, nes jame dalyvavo ir gražių artėjančių švenčių visems palinkėjo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. „Visiems mažiesiems spektaklio žiūrovams linkiu nepamiršti: kiekvienas esate nuostabus ir ypatingas. Kiekvienas kažkam esate didis stebuklas. Nepamirškite parodyti, kad ir kiti Jums svarbūs žmonės – pirmiausia Jūsų mamos ir tėčiai – yra ypatingi“, – į šventę susirinkusiems vaikams sakė D. Nausėdienė. Pirmoji ponia kartu su vaikais žiūrėjo šventinį spektaklį.

Šią dieną aktorių ir atsidavusių vertėjų bendradarbiavimo bei išankstinio pasiruošimo dėka spektaklis sužibėjo naujomis spalvomis. Žiūrovai buvo kviečiami naujai pažvelgti į kai kuriuos, atrodytų, savaime suprantamus kasdienius įsitikinimus ir pamatyti, kad „taip“ ne visuomet yra gerai, o „ne“ – ne visuomet blogai. Gestų kalbos vertėjai perteikė ne tik aktorių žodžius, bet ir emocijas, nuotaiką, plastiškais judesiais prikaustė dėmesį. Žiūrovai turėjo galimybę stebėti vertėjus gyvai ant scenos, taip pat matyti padidintą vaizdą ekrane. O spektakliui pasibaigus pas vaikus atkeliavo visų nekantriai lauktas Kalėdų senelis su pilnu maišu dovanų, kurias išdalinti padėjo PAGAVOS nykštukai-savanoriai.

Bendrija PAGAVA dėkoja visiems privatiems rėmėjams, kurie prisidėjo prie Kalėdinės šventės organizavimo ir Kalėdinio stebuklo kūrimo: UAB „Eugesta “, AB „Kotryna group“, UAB „Obuolys “, UAB „Tvarkos linija“, UAB „Festima“, UAB „MAXIMA International Sourcing“, UAB “Janida”, UAB “BIOK laboratorija”, UAB “Nukas”, UAB “Viktorija ir partneriai”, UAB “Lectio Divina”, UAB „Sparta Textilė“, UAB „Biomedikos centras“, UAB „Audiomedika“.

Spektaklis buvo dalinai finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM, Lietuvos kultūros tarybos ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis.