„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

TARPTAUTINIS JAUNIMO PROJEKTAS BULGARIJOJE

Rugsėjo 12-20 d. grupė jaunuolių iš bendrijos PAGAVA atstovauja savo šalį Lietuvą jaunimo mainų projekte „New opportunities for social exclusion prevention of hearing impaired youth“ Bulgarijoje. Čia susirinko kurtieji ir neprigirdintys jaunuoliai iš skirtingų šalių. Projekto įgyvendinimo vieta prie pat Juodosios jūros kranto. Nepaisant saulėto oro ir paplūdimio atmosferos, jaunuoliai ne tik linksminasi ir užsiima vandens pramogomis, bet ir diskutuoja apie žmogaus teises, integraciją, solidarumą.

Daug dėmesio yra skiriama ir kultūrinei programai. Grupė jau sudalyvavo tarptautiniame tautų vakare, kurio metu kiekviena projekte dalyvavusi šalis pasipuošė savo šalies atributika, parengė pristatymą, vaišino nacionaliniais valgiais. Jaunuoliai taip pat aktyviai leidžia laisvalaikį, užsiiminėja vandens pramogos, plaukioja su irklentėmis, kajakais, atlieka interaktyvias užduotis, aktyviai dalyvauja komandinį darbą stiprinančiuose žaidimuose, sporto varžybose, žygiuose, diskusijose. Tokių projektų tikslas yra pasidalinti sava patirtimi, bendrauti, išmokti naujų dalykų. Taip pat jaunuoliai mokė bei mokėsi kitų šalių gestų, gerino anglų kalbos žinias.

Tokių projektų dėka, jaunuoliai įgyja daugiau pasitikėjimo savimi, stiprina socialinius ir bendravimo įgūdžius.

Džiaugiamės, kad bendrijos PAGAVA bendradarbiavimas su organizacijomis iš įvairių pasaulio šalių, atveria puikių galimybių kurtiesiems ir neprigirdintiems jaunuoliams, tad jie turi galimybę susipažinti su kitomis kultūromis bei žmonėmis, įgyti naujų patirčių bei prisiminimų.