„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

MOKYMAI ŠEIMOMS

Rugsėjo 18-19 dienomis bendrija PAGAVA organizavo mokymus šeimoms, auginančioms kurčius ir neprigirdinčius vaikus, Varėnos rajone.

Mokymų metu, tėvai turėjo galimybę susipažinti, pasidalinti patirtimis, pabendrauti. Mokymus tėveliams vedė patyrę lektoriai, kurių paskaitų metu buvo gilinamos žinios apie vaikų kūrybiškumo ugdymą, kalbama apie sutrikusios klausos vaikų ugdymo būdus, geros emocinės pusiausvyros palaikymą šeimoje bei kokybišką bendravimą šeimoje.

Tėveliai buvo kviečiami diskutuoti pristatytomis temomis, dalintis patirtimi bei savo mintimis ir pastebėjimais. Mokymuose dalyvavo įvairių Lietuvos regionų šeimos, susiduriančios su iššūkiais auginant bei ugdant klausos sutrikimų turinčius vaikus.

Tėveliams dalyvaujant paskaitose, vaikams buvo organizuojama atskira užimtumo programa – jie žaidė, piešė ir smagiai leido laiką kartu su vaikų užimtumo organizatoriais bei jiems talkinusiais bendrijos PAGAVA savanoriais.

Mokymus dalinai finansavo Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir bendrija PAGAVA.