„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Mokymai šeimoms, auginančioms kurčius ir neprigirdinčius vaikus

Kaip ir kasmet, bendrija PAGAVA organizavo mokymus šeimoms, auginančioms kurčius ir neprigirdinčius vaikus. Praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 21-22 dienomis) mokymai įvyko jaukioje sodyboje, Klaipėdos rajone „Gribžė“.

Mokymus tėveliams vedė patyrę lektoriai, kurie pasakojo kaip išsivaduoti iš įtampų, streso ir erzinančių minčių, kaip valdyti emocijas ir stiprinti vaikų pasitikėjimą savimi, taip pat buvo paliestos temos apie bendradarbiavimą, bendravimo ir skaitymo svarbą vaiko gebėjimų lavinimui ir vaiko gerovei. Tėveliai buvo kviečiami diskutuoti pristatytomis temomis, dalintis patirtimi bei savo mintimis ir pastebėjimais. Mokymuose dalyvavo įvairių Lietuvos regionų šeimos, susiduriančios su iššūkiais auginant bei ugdant klausos sutrikimų turinčius vaikus. Džiaugiamės šeimų gausa, aktyvumu bei noru plėsti ir gilinti turimas žinias.

Kol tėveliai dalyvavo paskaitose, vaikams buvo organizuojama atskira užimtumo programa – jie žaidė, piešė ir smagiai leido laiką gryname ore, kartu su vaikų užimtumo organizatoriais bei jiems talkinusiais jaunaisiais bendrijos PAGAVA savanoriais.

Mokymus dalinai finansavo Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir bendrija PAGAVA.