„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

MOKYMAI JAUNUOLIAMS 2021

Liepos 27-28 d. bendrijos PAGAVA jaunuoliai dalyvavo mokymuose Šventojoje, poilsio komplekse „Energetikas“. Mokymų metu tobulinome socialinius įgūdžius, plėtėme žinias bei

gerinome darbo komandoje įgūdžius, susipažinome su kurčiųjų organizacijomis, konsultavomėsi savanorystės organizacijose klausimais. Visi dalyviai kviestinių patyrusių lektorių pagalba gilino žinias apie efektyvų bendravimą, kūno kalbą bei konfliktus ir kaip jų išvengti. Atlikdami praktines užduotis dalyviai mokėsi tarpininkavimo įgūdžių, atliko komandines ir individualias užduotis. Jaunuoliai mokymų metu užmezgė naujas pažintis, susirado bendraminčių. Mokymuose taip pat buvo diskutuojama aktualiomis jaunimui atsakomybės ir savarankiškumo temomis. Smagiai ir turiningai praleidome savaitgalį gamtoje, nepraleidome galimybės pasimėgauti šiltu oru, išsimaudyti jūroje.

Po mokymų jaunuoliai subūrė puikią komandą, kuri liepos 29 – rugpjūčio 1 dienomis savanoriavo kurčius ir neprigirdinčius vaikus auginančių šeimų vasaros poilsio stovykloje „Bėgant iš tylos pasaulio…“

Viso mokymų laikotarpio metu buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų. Mokymų metu buvo užtikrintas vertimas į lietuvių gestų kalbą.

Mokymai organizuojami bendrijai PAGAVA įgyvendinant Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija projektus.