„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

PRASKRIEJO TRADICINĖ VAIKŲ VASAROS STOVYKLA – PAGAVIUKAS

Liepos 4 d. net 60 vaikų sugužėjo į tradicinę bendrijos PAGAVA organizuojamą vaikų vasaros poilsio stovyklą kurtiems ir neprigirdintiems vaikams bei jų broliams ir seserims ,,Pagaviukas“! Iškilmingai atidarėme jubiliejinę stovyklą, pasiskirstėme būriais, kurie puikiai ir aktyviai dalyvauja veiklose, parengė puikius prisistatymus, sukūrė įspūdingas vėliavas, sugalvojo šūkius. Norėdami paminėti jubiliejinę stovyklą, pasivaišinome tortu ir smagiai praleidome laiką, o vakarą užbaigėme nuotaikingai ir džiaugsmingai šokdami diskotekoje!

Liepos 6-ąją visi stovyklautojai susiruošė į žygį, kurio metu atlikinėjo įvairias užduotis, susipažinome su įvairiais gyvūnais ir augalais, ėjome per kliūtis, ieškojo komandinių būdų, kad kuo tiksliau ir greičiau atliktume pavestas užduotis. Vakare visi drauge pasipuošėme lietuviška atributika ir susirinkome tradiciškai paminėti Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos, giedojome himną lietuvių šnekamąja ir lietuvių gestų kalbomis.

Liepos 7-oji stovykloje buvo itin aktyvi ir pralėkė akimirksniu! Ryte vaikai dalyvavo Valstybės pažinimo centras organizuotoje nuotolinėje edukacijoje, o popietę leido su Lietuvos skautija atstovėmis. Taip pat minint Vytauto Mačernio 100-ąsias gimimo metines vaikai susidomėję atsakinėjo į savanorių parengto protmūšio apie poetą klausimus. Dėkojame svečiams už prasmingą laiką kartu su bendrijos PAGAVA vaikais!

Liepos 8-oji – tai jau net penktoji stovyklos „Pagaviukas“ diena, kuri visus vaikus sukvietė į ekskursiją. Apsilankėme Alytaus kino teatre „Dainava“ bei nuotykių parke „Tarzanija“. Vaikams ši kelionė suteikė neišdildomų įspūdžių bei gerų emocijų!


Liepos 9-oji stovykloje buvo pilna nuotykių, rytą pradėjome mankšta, vėliau į svečius atvyko policijos pareigūnai, kurie ne tik papasakojo apie savo profesiją, bet ir parodė bei leido išbandyti įvarius prietaisus, apžiūrėti naujausius automobilius, motociklus ir keturračius. Stovyklos metu buvo organizuojama 4 dienų sesija, orientuota į vaikų ir jaunimo pasirengimo gynybai stiprinimą, informuojant apie Lietuvos kariuomenę ir jos vaidmenį užtikrinant saugumą, skatinamas domėjimasis ne tik bendro pobūdžio istorijos ir kultūros klausimais, bet Lietuvos kariuomenės istorija ir plečiamas kurčiųjų akiratis. Vaikai buvo skatinami domėtis apie šalies saugumą, susipažino su šiuolaikinėmis grėsmėmis, išklausė paskaitą apie valstybės veiksmus ekstremaliosios situacijos ar ginkluoto užpuolimo atveju. Po pietų stovyklautojai išbandė savo jėgas ir parodė savo taiklumą dažasvydžio aikštelėje. Vakarą užbaigėme smagiai pasipuošę, savo kūrybiškumą parodėme Pagaviuko Madų Šou! Kiekvienas dalyvis parodė savo kitą pusę persirengdamas ir pasipuošdamas spalvingais rūbais ir žaismingais aksesuarais. Kostiumų originalumu nustebino ne tik stovyklautojai, bet ir vadovai! Vaišinomės cukraus vata, spragėsiais, o vakarą užbaigėme šokiais!

Artėjant vaikų vasaros stovyklos Pagaviukas pabaigai, atlikę įprastinę rytinę makštą, surengėme PAGAVIUKO OLIMPINES ŽAIDYNES, kuriose 6 būriai varžėsi ir kovojo dėl aukščiausiosios vietos. Rungėmės krepšinio aikštelėje, šaudymo iš lanko, taiklumo su ginklu, stalo teniso bei plaukimo rungtyse. Visi būriai pasirodė puikiai! Vakare laiką leidome prie laužo, bendraudami, šokdami, linksmindamiesi bei skanaudami ant laužo keptais zefyrais.

Paskutinė stovyklos diena prabėgo labai greitai, ryte vyko tradicinis stovyklos lobio ieškojimo žaidimas, po kurio visi stovyklautojai vaišinosi saldžiaisiais stovyklos lobio skanėstais. Po jo, tradiciškai vyko stovyklos uždarymas, kurio metu apdovanojome būrius ir atsisveikinome iki kitų metų! 

Stovyklos metu yra užtikrinamas nuolatinis vertimas į gestų kalbą, atsižvelgiant į Vyriausybės rekomendacijas, sudarytos saugios gyvenimo sąlygos, pilnavertis dalyvavimas veiklose, saviraiškos laisvė. Vaikų užimtumas ir renginiai organizuojami atsižvelgiant į dalyvių amžių, pomėgius, gebėjimus. Stovykloje dalyvauja vaikai iš kitų miestų bei rajonų, kalbantys gestų arba sakytine kalba. Stovykloje dirba patyrę vadovai, kurie užtikrina nuolatinį neformalųjį vaikų ugdymą, užimtumą ir visapusišką pagalbą ir rūpestį. Stovyklos dalyviai buvo ugdomi pilietiškumo, patriotiškumo klausimais ir žinotų kaip kiekvienas iš jų gali prisidėti prie šalies saugumo kūrimo savo idėjomis, darbais, savanoriškomis iniciatyvomis.


Stovykla dalinai finansuojama Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM, Vilniaus miesto savivaldybės, LR Krašto apsaugos ministerijos ir Bendrijos PAGAVA lėšomis.