„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

Praūžė pirmieji šiais metais mokymai bendrijos PAGAVA jaunuoliams

Pirmąjį vasaros savaitgalį bendrijos PAGAVA jaunuoliai po ilgo nesimatymo susitiko jaunimo mokymuose! Mokymų metu tobulinome socialinius įgūdžius, gerinome komandinius įgūdžius bei plėtėme žinias smurto ir patyčių temomis artimoje aplinkoje. Jaunuoliai išmoko atpažinti skirtingas smurto rūšis ir pirmąsias smurto apraiškas. Visi dalyviai kviestinių patyrusių lektorių pagalba mokėsi atskirti įvairias smurto formas. Taip pat sužinojo, kada ir kur reikia kreiptis pagalbos patiems dėl smurto apraiškų. Be to, įgavo ir praktinių žinių, atliko daug grupinių uždavinių, pristatė savo mintis ir padarė pristatymus, atliko lektorės užduotus namų darbus, diskutavo bei kėlė įvairius klausimus.

Smagiai ir turiningai praleidome savaitgalį gamtoje, nepraleidome galimybės pasimėgauti šiltu oru, išsimaudyti bei parodyti ir išmėginti savo jėgas krepšinio aikštelėje. Džiaugėmės gražiu ir šiltu oru, todėl visos paskaitos vyko lauke. Viso mokymų laikotarpio metu buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų. Mokymų metu buvo užtikrintas vertimas į lietuvių gestų kalbą.

Renginys organizuojamas įgyvendinant Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM finansuojamą Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą 2021 „Kurčio vaiko šeima“, Lietuvos krašto apsaugos ministerijos finansuojamą projektą „Lietuvos Praeitis ir ateitis: kurčiųjų piliečių ugdymas“ ir bendrijos PAGAVA lėšomis.