„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Spektakliai vaikams su vertimu į gestų kalbą – galimybė kurtiesiems pažinti teatro pasaulį

Karantino metu nukentėjo visų, taip pat ir kurčiųjų bei neprigirdinčiųjų kultūrinis gyvenimas, todėl bendrija PAGAVA suteikė savo nariams galimybę pamatyti net 2 spektaklius su vertimu į gestų kalbą!

Gegužės 30 d. bendrijos PAGAVA vaikai ir tėvai nuotoliniu būdu stebėjo 5 serijų video spektaklį „Vaiduokliukas Baisuokliukas“ su vertimu į gestų kalbą. Tai dovana šeimoms tarptautinės šeimos dienos proga. Bendrija PAGAVA kartu su teatru „Raganiukė“ pritaikė kurtiesiems bei neprigirdintiems vaikams video spektaklį apie Vaiduokliuką, apie jo slapčiausius norus ir smagius nuotykius. Susilaukėme nemažo būrio žiūrovų, todėl tikime, kad šis spektaklis praskaidrino žiūrovų nuotaikas.

Birželio 1 d. –  Vaikų gynimo dieną – bendrija  PAGAVA sukvietė mažuosius savo narius į teatro vaikams „Pradžia“ spektaklį su vertimu į gestų kalbą. Tai buvo pirmasis ne nuotolinis, o „gyvas“ renginys po karantino suvaržymų, todėl tikrai labai lauktas ir reikalingas. Atsižvelgiant į kurtiems vaikams aktualias temas, inovatyvias režisūros idėjas, scenarijaus ir personažų originalumą, buvo pasirinktas spektaklis „Apie draugystę“. Pjesės veikėjai pelytė ir dramblys atskleidė žiūrovams tikros draugystės paslaptį ir parodė, kad kiekviena draugystė yra kitokia, išskirtinė, vienintelė ir nepakartojama.

Spektaklių metu aktoriai linksmai vedė žiūrovus nuotykių keliu, o gestų kalbos vertėjai perteikė ne tik aktorių žodžius, bet ir emocijas, nuotaiką, plastiškais judesiais prikaustė dėmesį.  Tikime, kad šie spektakliai patiko kiekvienam: ir mažam, ir dideliam nuotykių mėgėjui bei paskatino drąsiai pažinti pasaulį, nerti į nuotykius, svajoti ir taip dar geriau pažinti save!

Spektakliai rodomi bendrijai PAGAVA įgyvendinant Lietuvos kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Teatro renginiai kurtiems vaikams“ ir Vilniaus miesto savivaldybės kultūros rėmimo programų projektą „Integruoti kultūros renginiai kurtiesiems“ bei bendrijos PAGAVA lėšomis.