„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Tradicinė šeimų vasaros poilsio stovykla “Bėgant iš tylos pasaulio…” 2020

Šeimų vasaros poilsio stovykla „Bėgant iš tylos pasaulio…“ organizuojama jau 22 metus iš eilės. Ši stovykla – tai galimybė šeimoms iš visos Lietuvos susitikti, pabendrauti, pasidalinti vaikų pasiekimais bei įvairiomis patirtimis, turiningai praleisti laiką jaukioje aplinkoje. Džiaugiamės gausiu stovyklautojų būriu, ištikimiausiais dalyviais, kurie atvyksta jau ir su savo anūkais, šeimomis, kurios prisijungė pirmą kartą. Čia kasmet laukiami visi!

Liepos 23 dieną dalyviai, pasiilgę vieni kitų ir nepabūgę žadamo blogo oro, vėl susitiko pajūryje. Į stovyklos atidarymą susirinko virš 300 dalyvių! Jo metu vaikai žaidė linksmus savanorių sumanytus žaidimus, džiaugėsi prizais, o tėvai aptarė būsimus renginius.

Stovyklos antrąją dieną buvo organizuojami susitikimai šeimoms, susitikimai su psichologe, vaikų mėgiamas šešėlių teatras. Taip pat susipažinome su kvapų galia ir poveikiu emocijoms bei nuotaikai, o vakare stebėjome Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės varžybas su Estijos rinktine.

Trečiąją stovyklos dieną nuo pat ankstaus ryto stovyklautojai pradėjo ruoštis Neptūno šventei, statė dideles ir įspūdingas smėlio pilis paplūdimyje, kurių orginalumo ir didingumo atvyko apžiūrėti Neptūnas su Undinėle!  Po pietų stovyklos dalyviai susirinko į sporto šventę prie jūros, entuziastingai dalyvavo estafetėse bei sportiniuose žaidimuose ant jūros kranto. Visą dieną vaikai smagiai leido laiką ant pripučiamo batuto. Vakare nepraleidome Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės varžybų su Latvijos rinktine stebėjimo.

Paskutinę stovyklos dieną mėgavomės saule ir geru oru prie jūros, bendravome tarpusavyje, dalinomės patirtimi ir šeimų istorijomis. Uždarę stovyklą atsisveikinome iki kitų metų! Visos stovyklos metu organizuojamos rytinės mankštos, įvairios edukacijos vaikams, kas vakarą rodomi filmukai, organizuojama diskoteka.

Džiaugiamės, kad renginys praėjo sklandžiai, puikias sąlygas suteikė ir geranoriškai priėmė „Energetiko“ stovyklavietė Šventojoje. Dėkojame Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Šiaulių teritorinio skyriaus lietuvių gestų kalbos bei Vilniaus teritorinio skyriaus gestų kalbos vertėjoms už pilnavertes bendravimo galimybes.

Nekantriai laukiame susitikimo kitais metais!

Stovyklą dalinai finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, bendrija PAGAVA.