„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Vaikų vasaros poilsio stovykla “Pagaviukas” 2020

Šių metų liepos 5-12 dienomis Dubaklonio kaime vyko tradicinė bendrijos PAGAVA organizuojama vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Pagaviukas“!

Kaip ir kiekvienais metais stovyklautojai smagiai, žaismingai ir turiningai leido laiką, bendravo, susirado naujų draugų bei įgavo naujų žinių. Kiekvieną vakarą buvo organizuojami išmanių žaidimų, protų mūšio, titruojamų filmų kino vakarai, diskotekos. Liepos 6-ąją visi stovyklautojai, pasipuošę Lietuvos vėliavėlėmis, paminėjo Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną ir giedojo himną gestų kalba!

Į stovyklą atvykęs bitininkas supažindino su paslaptinguoju bičių gyvenimu bei bitininko profesija, paragavome įvairaus medaus ir patys pasigaminome žvakes iš vaško. Taip pat vaikų stovykloje apsilankė profesionali pirtininkė, kuri supažindino su pirtininkystės paslaptimis bei stovyklautojams pravedė tikros lietuviškos pirties procedūras. Savo apsilankymu stovyklos vaikus nudžiugino ir ATV klubas Druskininkai, pravėžinę su galingais keturračiais ir motociklais bei suteikę stovyklautojams daug smagių emocijų ir įspūdžių! Įpusėjus stovyklai, vaikams organizuota išvyka į Birštoną. Apsilankėme Kneip‘o take, vaikščiojome basomis įvairiais paviršiais. Apžiūrėjome Birštoną, sudalyvavome orientaciniame žaidime bei ekskursijoje, paragavome Birštono mineralinio vandens. Aplankėme Birštono apžvalgos bokštą, iš viršaus apžiūrėjome gražiąsias Nemuno kilpas.

Stovykloje buvo skatinamas vaikų fizinis aktyvumas, kiekvieną rytą visi stovyklautojai keldavosi atlikti rytinę mankštą, be to, visi stovyklos dalyviai turėjo galimybę stovykloje išbandyti vis labiau Lietuvoje populiarėjantį akmenslydį!

Smagiai ir aktyviai leidome laiką, išbandėme bambolą – futbolą, pripučiamuose kamuoliuose. Taip pat stovykloje netrūko tinklinio bei krepšinio varžybų bei sportinių estafečių! Vieną stovyklos dieną visi stovyklautojai ir vadovai, linksmai nusiteikę ėjo į žygį, smagiai vykdėme paskirtas užduotis, nepraleidome progos prisirinkti žemuogių, mėlynių ir net pagrybauti!

Vaikai visos stovyklos metu gilino ir mokslo žinias, dėkojame UAB Biomedikos Centras už tai, kad stovyklautojai aktyviai dalyvavo robotikos užsiėmime bei kiekvienas turėjo galimybę susikurti savo ,,amžinąjį‘‘ variklį. Taip pat turėjome galimybę išbandyti naujausias technologijas bei taip išgirsti ir pajausti muzikos ritmus per vibracijas!

Praleidę savaitę kartu su stovyklos ,,Pagaviukas” dalyviais paskutinįjį vakarą linksmai pasibuvome visi drauge, šokome, kepėme zefyrus, spraginome spragėsius ir smagiai leidome laiką.

Džiaugiamės, kad į stovyklos uždarymą atvyko Neįgaliųjų Reikalų Departamento direktorė Eglė Čaplikienė. Uždarymo metu stovyklautojai buvo apdovanoti už aktyvų dalyvavimą, komandinį darbą bei smagios ir draugiškos atmosferos palaikymą stovykloje!

Stovyklos metu užtikrintas nuolatinis vertimas į gestų kalbą, atsižvelgiant į Vyriausybės rekomendacijas, sudarytos saugios gyvenimo sąlygos, pilnavertis dalyvavimas veiklose, saviraiškos laisvė. Vaikų užimtumas ir renginiai organizuoti atsižvelgiant į dalyvių amžių, pomėgius, gebėjimus. Stovykloje dalyvavo vaikai iš kitų miestų bei rajonų, kalbantys gestų arba sakytine kalba, tai padėjo vaikams susirasti naujų draugų, ugdyti toleranciją, socializacijos įgūdžius. Stovykloje dirbo patyrę vadovai, kurie užtikrino nuolatinį neformalųjį vaikų ugdymą, užimtumą ir visapusišką pagalbą ir rūpestį.

Stovykla dalinai finansuota Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM, Vilniaus miesto savivaldybės ir Bendrijos PAGAVA lėšomis.