„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Dianos Nausėdienės susitikimas su bendrija PAGAVA

Sausio 15 d. pirmoji ponia Diana Nausėdienė atvyko į Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendriją PAGAVA, kur susitiko su mažaisiais bendrijos nariais bei jų tėveliais.

Susitikimo metu aptartos itin svarbios klausos negalią turintį vaiką auginančioms šeimoms temos, diskutuota operatyvios pagalbos šeimai teikimo, klausos aparatų kompensavimo klausimais bei pasidžiaugta bendrijos pasiekimais, vienas iš kurių – visuotinė naujagimių klausos patikra.  

D. Nausėdienė domėjosi vaikų ir tėvų nuomone apie įtraukųjį švietimą, švietimo įstaigų pasirengimą priimti vaikus su klausos sutrikimais.

„Už vaikus turėtume stoti mūru visi, kas tik galime. Suteikti jiems užnugarį, šviesią ir džiaugsmingą vaikystę, kurios nusipelno kiekvienas Lietuvos vaikas, nesvarbu, ar jis girdi ausytėmis, ar akytėmis, ar aparatų pagalba. Žaviuosi jūsų, tėvų, sutelktumu, atsidavimu vaikams ir savo bendruomenei. Patys praėję sunkų kelią, savo patirtimi negailėdami laiko dalinatės su tais, kuriems išbandymai tik prasideda. Esate dvasiškai labai stiprūs žmonės, užkrečiantis pavyzdys mums visiems“, – susitikimo pabaigoje teigė D. Nausėdienė.

Informacija apie susitikimą buvo pateikta spaudoje:

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1133761/klausos-sutrikimu-turinciu-vaiku-seimos-kreipesi-i-nausediene-vis-dar-egzistuoja-biurokratines-kliutys

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2020-01-16-pirmoji-ponia-susitiko-su-klausos-negalia-turinciais-vaikais-ir-ju-tevais/178749

LR Prezidento kanceliarijos/R. Dačkaus nuotraukos