„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

2019 m. bendrija PAGAVA organizavo net 5 mokymus šeimoms skirtinguose Lietuvos regionuose

Dalyvavimas šeimų mokymuose ne tik suteikia galimybę įgyti naujų žinių, pasikonsultuoti su įvairių sričių specialistais, bet ir susipažinti su panašaus likimo šeimomis, pasidalinti patirtimi, pabendrauti neformalioje aplinkoje. Tai puiki patirtis ir vaikams, susiradę naujų draugų jie ir toliau bendrauja ištisus metus, susitikinėja kituose mūsų renginiuose.

Siekiant, kad daugiau  šeimų turėtų galimybę dalyvauti savaitgalio trukmės šeimų mokymuose, juos organizavome skirtinguose Lietuvos regionuose: Klaipėdos raj., Lazdijų raj., Šiaulių raj., Varėnos raj. Mokymus tėveliams vedė patyrę lektoriai, kurie mokė kaip ugdyti klausos negalią turinčius vaikus, kaip tėveliams įsitraukti į mokyklos veiklą, pasakojo apie kurčiųjų kultūrą, mokė palaikyti gerą sveikatą ir emocinę būseną šeimoje. Kol lektoriai pristatinėjo temas tėvams, vaikai atskirai leido laiką užimtumo programoje, kurios metu žaidė, piešė ir leido laiką puikiame gryname ore. Vaikų saugumą ir turiningą laiką užtikrino vaikų užimtumo organizatoriai, bendrijos PAGAVA darbuotojai bei savanoriai.

Mokymai buvo organizuojami bendrijai PAGAVA įgyvendinant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM finansuojamus projektus ir prisidedant organizacijos lėšomis, bendradarbiaujant su regioninėmis tėvų bendrijomis.

Dar vieni šeimų mokymai įvyko Jurbarko rajone, bendrijai PAGAVA laimėjus Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM skelbtą viešųjų pirkimų konkursą dėl paslaugų kurčių ir neprigirdinčių vaikų šeimoms.

Mokymuose dalyvavo šeimos iš įvairių Lietuvos  vietų, auginančios skirtingo amžiaus vaikus, naudojančius gestų ir/ar žodinę kalbą, nešiojančius klausos aparatus ir/ar kochlearinius implantus. Dalyvavo ir girdintys broliai bei seserys, nes prasmingas laiko leidimas drauge su visa šeima – neįkainojama pagalba emocinei pusiausvyrai išlaikyti.