„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Liepos 6-13 dienomis Varėnos rajone, Dubaklonio kaime esančioje sodyboje „Dzūkijos perlas“ vyko kurčių ir neprigirdinčių vaikų bei jų brolių ir seserų fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos, savarankiško gyvenimo įgūdžių, pilietiškumo ir patriotiškumo skatinimo vasaros stovykla „Pagaviukas“!

Vaikai visą savaitę aktyviai leido laiką, išbandė daug įdomių veiklų bei įgijo naujų žinių. Pasiskirstę į būrius atkakliai vykdė užduotis bei stengėsi pelnyti kuo daugiau taškų savo komandoms. Pirmąją dieną komandos kūrė savo vėliavas, šūkius ir pasirodymus. Žinoma, nepamiršome paminėti ir Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos!
O kiekvieną vakarą buvo organizuojami išmanių žaidimų, protų mūšio, titruojamų filmų kino vakarai, diskotekos.
Džiaugiamės stovyklautojų gausa ir noru dalyvauti stovykloje!

Vaikų vasaros stovykloje „Pagaviukas“ visą savaitę netrūko įvairių ir įdomių veiklų. Džiaugiamės, kad mažuosius stovyklautojus savo atvykimu pradžiugino Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas. Vaikai, vadovai bei savanoriai turėjo galimybę susipažinti su karine technika, ginkluote bei išmėginti važiavimą karinėmis transporto priemonėmis. Taip pat įnirtingai varžėsi virvės traukime prieš atvykusius karius.

Savo apsilankymu stovyklos vaikus nudžiugino ir ATV klubas Druskininkai, pravėžinę su galingais keturračiais ir suteikę daug gerų ir įspūdingų emocijų. Vieną stovyklos dieną „Pagaviuko” dalyviai aktyviai leido laiką šaudydami iš lankų, buvo surengtos komandų varžybos. Nei vienas iš būrių nenorėjo pasiduoti!

Įpusėjus stovyklai, vaikams organizuota išvyka į Druskininkus. Apsilankėme UNO parke ir aktyviai papramogavome, įveikėme baimes, laipiojome medžiais, net turėjome galimybę perskristi Nemuną! Apžiūrėjome Druskininkus, pamatėme šokantį fontaną, paragavome Druskininkų mineralinio vandens.

Stovykloje buvo skatinamas vaikų kūrybiškumas taigi, vieną vakarą stovykloje vyko muilo edukacija, kurios metu, stovyklos dalyviai turėjo galimybę atskleisti savo kūrybinius įgūdžius ir pasigaminti nuosavus muiliukus. Nepaprastai įdomų užsiėmimą pravedė atvykęs tatuiruočių meistras, papasakojęs apie tatuiruočių darymo meną ir išmokęs mažuosius stovyklautojus pasidaryti laikinas tatuiruotes.

Vaikai visos stovyklos metu gilino ir mokslo žinias, aktyviai dalyvavo Europos informacijos centro vedamuose užsiėmimuose apie klimato kaitą ir melagingas naujienas, dalyvavo orientaciniuose žaidimuose.

Praleidę savaitę kartu su stovyklos ,,Pagaviukas” dalyviais paskutinįjį vakarą linksmai pasibuvome visi drauge prie laužo, šokome, kepėme zefyrus ir smagiai leidome laiką. Paskutinę stovyklos dieną vyko stovyklos uždarymas, kurio metu stovyklautojai buvo apdovanoti už aktyvų dalyvavimą, komandinį darbą bei už išlaikytą gestų kalbos egzaminą!

Stovyklos metu užtikrintas nuolatinis vertimas į gestų kalbą, sudarytos saugios gyvenimo sąlygos, pilnavertis dalyvavimas veiklose, saviraiškos laisvė. Vaikų užimtumas ir renginiai organizuoti atsižvelgiant į dalyvių amžių, pomėgius, gebėjimus. Stovykloje dalyvavo vaikai iš kitų miestų bei rajonų, kalbantys gestų arba sakytine kalba tai padėjo vaikams susirasti naujų draugų, ugdyti toleranciją, socializacijos įgūdžius. Stovykloje dirbo patyrę vadovai, kurie užtikrino nuolatinį neformalųjį vaikų ugdymą, užimtumą ir visapusišką pagalbą ir rūpestį.

Vaikų vasaros stovykla dalinai finansuota Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Neįgaliųjų reikalų departamento, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos, Vilniaus rajono savivaldybės, Vilniaus miesto savivaldybės skirtomis lėšomis projektinėms veikloms, taip pat iš bendrijos PAGAVA lėšų ir tėvelių įnašo.

Dėkojame visiems atvykusiems svečiams už pramogas, naujas žinias ir smagiai praleistą laiką stovykloje. Taip pat UAB Biomedikos centras už suteiktą paramą organizuojant stovyklą ,,Pagaviukas“.

Ir, žinoma, visiems pagaviukams už neišblėstančią energiją ir norą dalyvauti stovykloje!

Iki susitikimo kitais metais