„Kad rytoj būtum vaiko prisiminimuose, šiandien turi būti jo gyvenime!“ 

Kalėdinė šventė kurtiesiems ir neprigirdintiems vaikams bei jų šeimoms

Gruodžio 17 d. vyko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijos PAGAVA Kalėdinė šventė, kuri subūrė vaikučius iš jų šeimos narius iš visos Lietuvos. Kurtiesiems ir neprigirdintiems vaikams bei jų tėveliams tai neeilinė šventė – viena iš progų pamatyti ir suprasti kurtiesiems ir neprigirdintiesiems pritaikytą spektaklį su vertimu į gestų kalbą. Renginys vyko Keistuolių teatre Vilniuje, kuriame bendrija PAGAVA dalyviams padovanojo nuotaikingą spektaklį „Bambeklis Bajoras“. Šią dieną, spektaklis dėka aktorių ir atsidavusių vertėjų bendradarbiavimo bei išankstinio pasiruošimo,  sužibėjo naujomis spalvomis. Gestų kalbos vertėjai perteikė ne tik aktorių žodžius, bet ir emocijas, nuotaiką, plastiškais judesiais prikaustė dėmesį. Žiūrovai turėjo galimybę stebėti vertėjus gyvai ant scenos, taip pat matyti padidintą vaizdą ekrane. Toks techninis sprendimas buvo priimtas siekiant užtikrinti, kad vertimas būtų matomas visiems, taip gausiai susirinkusiems į Keistuolių teatro didžiąją salę. Spektaklio pabaigoje pas vaikus atkeliavo visų nekantriai lauktas Kalėdų senelis su pilnu maišu dovanų, kurias išdalinti padėjo snieguolės.

Bendrija PAGAVA džiaugiasi, kad nuolat palaikomi bendradarbiavimo ryšiai ir partnerystė su kitomis organizacijomis prisidėjo prie šventinės nuotaikos kūrimo. Į renginį atvyko garbingi svečiai, Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM direktorė Asta Kandratavičienė ir Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon tarė sveikinimo žodžius susirinkusiems. Dėka klausos aparatų gamintojų PHONAK ir jų atstovų Lietuvoje UAB „Biomedika“, dviems vaikams buvo padovanoti nauji klausos aparatai. Klausos aparatais prekiaujanti įmonė „Audiomedika“ prie renginio organizavimo prisidėjo finansiškai.

Bendrija PAGAVA dėkoja visiems privatiems rėmėjams, kurie prisidėjo prie Kalėdinės šventės organizavimo ir Kalėdinio stebuklo kūrimo: Izraelio ambasada Lietuvoje, UAB „Kavinuko prekyba“, AB „Vilniaus pergalė“, UAB „Alma Littera“, UAB „Coats Lietuva“, UAB „Skonis ir kvapas“, UAB „Lailenas“, AB „Sparta“, UAB „Rimi Lietuva“, UAB „Palink“, Phonak, UAB „Biomedika“, UAB „Audiomedika“, UAB „Kosmelita“, p. Voicech Savicki, p. Tomui Gulbinui, p. Julijai Jokubauskienei, p. Onai ir Evaldui Jaruševičiams.

Spektaklis buvo dalinai finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM, Lietuvos kultūros tarybos ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis.