„Matyti reikia širdimi, girdėti – širdimi ir jausti – širdimi“.  M.K.Čiurlionis

Kas yra kochlearinis implantas?

Kai vaikui diagnozuojamas labai žymus klausos sutrikimas arba kurtumas, klausos aparatai nebepadeda išgirsti kalbos garsų. Šiuolaikinė medicina suteikia naują klausos reabilitacijos būdą ir galimybę girdėti, naudojant kochlearinius implantus. Kochlearinio implanto sistemą sudaro išorinė ir vidinė dalis, kuri ir yra pats implantas. Vidinė dalis yra implantuojama operacijos metu, ją sudaro imtuvas-stimuliatorius ir elektrodų pluoštelis, kurie implantuojami paciento galvoje po oda ir į ausies sraigę. Išorinė kochlearinio implanto dalis vadinama kalbos procesoriumi, jis nešiojamas už ausies panašiai kaip klausos aparatas.

Esminis skirtumas tarp klausos aparato ir kochlearinio implanto yra tas, kad klausos aparatas sustiprina garsą, o kochlearinis implantas garsą paverčia elektros impulsu ir elektrinius signalus siunčia tiesiai į sveiką klausos nervo dalį, apeidamas pažeidimo vietą. Taip garsinė informacija perduodama į smegenis ir tokiu būdu negirdintis žmogus gali pradėti girdėti garsus.

Kuris reabilitacijos būdas – klausos aparatai ar kochleariniai implantai – Jūsų vaikui tinka geriausiai, patars vaiko gydytojas otorinolaringologas-audiologas. Pagal gydytojų specialistų ligoniui nustatytas indikacijas vaikams kompensuojami du kochleariniai implantai. Kochlearinė implantacija vaikams atliekama Vilniuje, Vilniaus universiteto Santaros ligoninės Ausų nosies ir gerklės skyriuje ir Kaune, LSMUL Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikoje.

Svarbu, kad tėvai žinotų, jog vaikus su kochleariniais implantais taip pat būtina mokyti klausyti ir kalbėti.

Dėl kochlearinių implantų įsigijimo ir kompensavimo tvarkos žr.: http://www.vlk.lt/paslaugos/Puslapiai/Klausos-implanto-%C4%AFsigijimo-i%C5%A1laid%C5%B3-kompensavimas.aspx